Bu tarihe kadar yenilenmezse cezası olacak!

Bucak Kaymakamı Bayram Gale, yeni tip nüfus cüzdanlarına geçiş süresinin 31 Aralık 2024 tarihinde sona ereceğini ve bu tarihten sonra eski tip nüfus cüzdanlarının geçerli olmayacağını açıkladı.

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, nüfus cüzdanlarının yenilenme süresi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Kaymakam Gale, vatandaşların yeni tip nüfus cüzdanlarına geçiş yapmaları gerektiğini vurguladı ve bu sürenin 31 Aralık 2024 tarihinde sona ereceğini belirtti.

BU TARİHE KADAR YENİLENMEZSE CEZASI OLACAK

Kaymakam Bayram Gale, "Yaklaşık bir yıldır yeni nüfus cüzdanlarımız yenileniyor. Ancak her sene uzatılacak endişesiyle vatandaşlarımız nüfus cüzdanlarını yenileme konusunda biraz ilgisiz kaldılar. 31 Aralık 2024 tarihi itibariyle nüfus cüzdanlarının yenilenme süresi bitiyor. 2025 yılından itibaren eski tip nüfus cüzdanlarını yenilemek için gittiğimizde cezası olacak," dedi.

2025 YILINDAN İTİBAREN YENİ TİP NÜFUS CÜZDANI ŞART

Kaymakam Gale, 2025 yılından itibaren bankalarda, otellerde, devlet hastanelerinde ve kamu kurumlarında sadece yeni tip nüfus cüzdanlarıyla işlemlerin yapılabileceğini söyledi. "Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için böyle bir duyuruyu tüm Bucaklılara yapmak istiyoruz. Lütfen yeni tip nüfus cüzdanlarınızı Aralık ayının son gününden önce değiştirelim," diye ekledi.

MAĞDURİYET YAŞAMAMAK İÇİN ÖNLEMİNİZİ ALIN

1 Temmuz 2025 itibariyle noterler ve çeşitli devlet kurumları eski tip nüfus cüzdanlarıyla işlem yapmayacak. Kaymakam Gale, vatandaşların bu konuda mağduriyet yaşamamaları için gerekli önlemleri almalarını tavsiye etti. Ayrıca, nüfus müdürlüğünün hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmet sunduğunu belirtti.

HASTA VE YAŞLILARIN AYAĞINA HİZMET

Kaymakam Gale, "Gerçekten buralara kadar gelip bunu yapamayacak kadar hasta ve yaşlı olan vatandaşlarımız için nüfus müdürlüğümüz yerinde hizmet veriyor. Yakınları ilçe nüfus müdürlüklerimize müracaat etsinler, biz bu işlemleri vatandaşlarımızın ayağına kadar gidip yapabiliyoruz," dedi.

Kaymakam Bayram Gale, vatandaşların yeni tip nüfus cüzdanlarını zamanında yenilemeleri ve mağduriyet yaşamamaları için gerekli adımları atmaları konusunda çağrıda bulundu. Bu değişiklik, 2025 yılından itibaren hayatın birçok alanında zorunlu hale geleceği için Bucaklıların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.

Bayram Galenüfus cüzdanıTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.