Başkan Ercengiz'den Kayseri Olayına Sert Tepki! "Artık bu misafirlik yeter"

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, olayların toplumsal barışı tehdit eden bir boyuta ulaştığını vurguladı.

Ercengiz, mültecilerle ilgili olarak "Biz bugüne kadar insani boyuttan bakarken, artık misafirlik yeter!" ifadesini kullanarak, Türkiye'nin kaldırabileceği kapasitenin üzerinde bir yük altında olduğunu belirtti.

Başkan Ercengiz’in açıklaması şu şekilde;

Değerli dostlarım;

Dün akşam Kayseri’de meydana gelen menfur olay hepimizi derinden üzmüştür. Üzüntümüz kelimelerle yetersiz olmakla birlikte çok tehlikeli bir sürece de sürüklendiğimizi görüyoruz.

Artık bu misafirlik yeter!

Biz bugüne kadar olaya sadece insani boyuttan bakarken mülteci/sığınmacı/göçmen adı her olursa artan nüfusları ve oluşan gettolar oluşturdukları güç ve suç odakları bizleri tedirgin ederken toplumda öfke birikimine de neden olmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan Suriye Devlet Başkanına diyalog çağrısı yapmışken eğer Esad/Esed kabul etmiyorsa bu görevi gönüllü bir şekilde yürüteceğini ve çözüme katkı sunacağını söyleyen Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel‘den destek alabilir.

Biz yeterince ekmeğimizi suyumuzu taşımızı toprağımızı paylaştık.

Zamanı gelmiştir hatta yurttaşlık verilenler dahi özden geçirilmeli gerekirse tamamı iptal edilmelidir.

Çalışacak adam bulamıyoruz yalanına sığınan sermaye sahiplerini de memleketin çocuklarına yeterince maaş vermeye, MİLLİ ve YERLİ olmaya davet ediyorum.

Bu ülkenin kaynaklarını yeterince kullandılar savaş da bitmişse dönsünler vatanlarına.

Bugüne kadar Burdur’da herhangi bir olay yaşanmamış olması olmayacağının garantisi değil.

Huzurun kenti olan Burdur’umuz huzurlu kalmaya biz bugüne kadar aldığımız önlemleri uygulamaya devam edeceğiz ancak artık çözüm istiyoruz.

Saygılarımla…

olaytepkiAli Orkun ErcengizTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.