Yılanlar hangi renkten kaçar

Sıcak havalarda yılanlar, evlere ve insanlara daha yakın bölgelerde görülmeye başlar. Peki, yılanları evden nasıl uzak tutabiliriz? Detaylar burada...

Yılanlar hangi renkten kaçar

Sıcak havalarda yılanlar, yerleşim yerlerine ve insanlara daha yakın bölgelerde sıkça görülmeye başlandı. Yılanları evden uzak tutmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Özellikle belirli renklerin yılanları uzak tuttuğu belirtiliyor.

Yılanları Evden Nasıl Uzak Tutabiliriz?

Yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte birçok canlı yerleşim yerlerine daha yakın bölgelerde görülmeye başlar. Kurak alanlarda ve yazlık bölgelerde sıkça rastlanan yılanlar, büyükşehirlerde bile yol ortasında görülebilmektedir. Peki, yılanları evden nasıl uzak tutarız? Yılanların korktuğu renk hangisidir?

Mavi ve Beyaz Evlerin Sırrı Ortaya Çıktı

Turizm cenneti olan birçok bölgemizde bazı evlerin mavi ve beyaz olması sadece estetik bir durum olarak görülmüştür. Ancak bu renklerin seçilmesinin arkasında önemli bir işlev bulunmaktadır.

Akrep ve Yılanları Uzak Tutuyor

Dünyada ve Türkiye’de, mavi pencereli beyaz evleriyle tanınan meşhur yaz evlerinin sırrı nihayet ortaya çıktı. 1974 imar planlarına göre iki katlı yapılan bu evlerin beyaza boyanması, sıcak iklim nedeniyle evlerin içerisinin serin kalmasını sağlamaktadır. Kapıların, pencerelerin hatta yol kenarlarının maviye boyanmasının nedeni ise akrep ve yılan gibi haşerelerin bu renkleri "ateş" olarak görüp evlere girmeyeceğine inanılmasıdır.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak tek yürek oldu
Bucak

Bucak tek yürek oldu

Bucak'ta Euro 2024 heyecanı Cumhuriyet Meydanı'nda dev ekranda yaşandı! Türkiye ve Çekya arasındaki kritik maçta milli takımımız 2-1 galip gelerek son 16 turuna yükseldi.

Burdur fırtına bir anda geldi
Burdur

Burdur fırtına bir anda geldi

Burdur'da Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde fırtına etkili oldu. Birçok evin çatıları uçtu, evler su bastı, bir eve yıldırım düşmesi nedeniyle yangın çıktı. Detaylar haberimizde!

Bucak'ta evden dumanlar yükseldi
Bucak

Bucak'ta evden dumanlar yükseldi

Burdur'un Bucak ilçesinde orman yangını ve arazi yangınının ardından ev yangını çıktı. Evde çıkan yangın ekiplerin yoğun mücadelesi sonrası kontrol altına alındı.

Bucak'ta yangın paniğe neden oldu
Bucak

Bucak'ta yangın paniğe neden oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde ev yangını ihbarı sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada...

Bucak'ta Bayramın İlk Kazası Motor ile otomobil çarpıştı  Motor sürücüsü yaralı
Bucak

Bucak'ta Bayramın İlk Kazası Motor ile otomobil çarpıştı Motor sürücüsü yaralı

Burdur İli Bucak İlçesinde kurban bayramı ilk günü motor ile otomobil kazasında motor sürücüsü yaralandı

Burdur Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Ünitesi Soruşturması: 2 Kişi Tutuklandı
Burdur

Burdur Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Ünitesi Soruşturması: 2 Kişi Tutuklandı

Burdur Devlet Hastanesi'nde Diyaliz Ünitesi Soruşturması Sekreter ve elektrik teknisyeni serbest bırakılırken, makine mühendisleri Y.A ile G.A.S. taksirle ölüme sebebiyet verme ve yaralanmaya sebep olma suçlarından tutuklandı.