SEÇİM TEDBİRLERİ VALİ ÖKSÜZ BAŞKANLIĞINDA KAPSAMLI DEĞERLENDİRİLDİ
Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini temin etmek amacıyla alınan tedbirleri görüşmek üzere kapsamlı "Seçim Tedbirleri Toplantısı" yapıldı.
Gerçekleşen toplantıda, seçim öncesi, oy verme günü ve seçimlerin sonrasını kapsayan tedbirler ayrıntılı olarak gözden geçirilerek, karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.
Seçim işlemlerini düzen içinde yapma ve yaptırma görevinin Yüksek Seçim Kurulunun denetiminde il ve ilçe seçim kurullarına ait olduğunu belirten Vali Türker Öksüz, idare olarak seçim sürecinde ki görevlerinin kamu güvenliğinin ve huzurun sağlanması olduğunu belirterek, seçimlerin İlimizde demokrasi şöleni içerisinde, en sağlıklı şekilde, huzur ortamında tamamlanmasını sağlamak istediklerini vurguladı.
Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İlgili Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Kaymakamlar, 58. Komando Alay Komutanı P. Komn. Alb. Ulus Çanşa, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Onur Aşkın, Seçim Müdürü Enver Çolak, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz, AEDAŞ İl Müdürü Özgür Bulut, Telekom Müdürü Mehmet Uludoğan, GAMER Sorumlu Müdürü Hikmet Bilge katıldı.
Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, seçim sonuçlarına göre belediye meclisleri ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir işbirliği sağlanamadığını belirtti.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde seçim tamamlandı. Sandıklardaki oyların sayımıyla yeni belediye başkanı İlyas Delen oldu.
Burdur'un Bucak ilçesinde başkanlık yarışında oylar sayılmaya başladı. İşte şimdiye kadar açılan sandıklarda oy sayıları...
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Belören Köyünde muhtarlık seçim sonucu belli oldu. Yeni muhtar Mehmet Topak oldu.
Burdur Merkez'de seçim tamamlandı. Peki Yeşilova'da seçimi kim kazandı? 2024 Yeşilova seçim sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ali Orkun Ercengiz Belediye Başkanı seçildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde uzun bir süre sonra değişim gerçekleşti. Hülya Gümüş, aldığı oylarla tarih yazıyor. Şu ana kadar seçimde Hülya Gümüş önde götürüyor.