Bucak ilçesindeki mahalle muhtarları bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Muhtarlar, ilçenin kalkınması ve gelişmesi için birlikte çalışacaklarını ve her zaman halkın yanında olacaklarını ifade ettiler.
Toplantıda konuşan Bucak Mütevelli Heyeti Üyesi Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit, "Bucak'ın tüm mahalle muhtarları olarak bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı vermek istedik. Bizler, bu ilçenin muhtarları olarak her zaman halkımızın yanında olacağız. İlçemizin kalkınması ve gelişmesi için birlikte çalışacağız. Bu konuda hiçbir ayrımcılık yapmadan, her mahalleye eşit hizmet götürmek için çaba sarf edeceğiz" dedi.
31 Mart yerel seçim sonuçlarının da Bucak için hayırlı olmasını temenni eden Muhtar Mehmet Ergit, " Acısıyla tatlısıyla muhtarlık başta olmak üzere yerel yönetimler için seçim tamamlandı. Seçimlerde kazanarak seçilen mahalle muhtarlarımızı tebrik ediyor, yeni seçilen Bucak Belediye Başkanımız Hülya Gümüş'e de yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. " ifadelerini kullandı.
Çeltikçi ilçesi ve köy muhtarları, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel'i ziyaret ederek bölgenin tarımsal kalkınması için istişarelerde bulundular.
Burdur Bucak'ta mahalle muhtarları kim oldu? Bucak'ta hangi mahallenin muhtarı kim oldu? Burdur'un Bucak ilçesi mahalle muhtarları listesi belli oldu. İşte Bucak mahalle muhtarları listesi
Bucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen, Bucak Merkez mahalle muhtarları toplantısı yapıldı.
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hepimiz seçilmişiz, bize vekalet verilmiş. Size mahalleli vekalet vermiş. Belediye başkanıma ilçe vekalet vermiş. Burdur halkı da bize vekalet verdi. Vekalet aldığımız sure içerisinde hakkı ile işlerimizi yerine getirmek için bu vekaleti aldık. İşlerimizi vatandaşı memnun edebilecek şekilde yapabilirsek, onları mutlu edebilirsek, gönül rahatlığı içerisinde bile bırakabilirsek bizim için güzel bir duygudur. Önemli olan arkamızda hoş bir seda bırakabilmek. Muhtarlarımız bizlere taleplerini iletecek. Zaman ve sabrın ardından vakti zamanı gelince güzel yatırımları, güzel hizmetleri hep birlikte şehrimize kazandıracağız, kazandırdıklarımızı hep birlikte görüyoruz.” İfadelerine yer verdi.
Bucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü düzenlenen Yerel Yönetim ve Muhtarlar Buluşmasında muhtarlar adına konuşan Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Arslan, muhtarların sorunlarını dile getirerek gerekli önemin verilerek çalışmaların yapılmasını talep etti.
Muhtarlar adına konuşan Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Arslan, “Öncelikle sizlerden talep ettiğimiz bu istişare toplantısında bizlerle beraber olduğunuz için tüm muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum.