Hemşehrimiz Mustafa Alper Oral YÖRSİAD başkanı oldu

Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (YÖRSİAD) olağan genel kurulunda tek liste ile seçime gidildi ve Mustafa Alper Oral YÖRSİAD'ın yeni başkanı oldu. Yeni yönetim, sektördeki öncü iş insanlarından oluşuyor. Detaylar haberimizde

Hemşehrimiz Mustafa Alper Oral YÖRSİAD başkanı oldu

Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği ( YÖRSİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Tek Liste ile seçime gidilirken, oy birliği ile yeni Başkan Bucaklı Hemşehrimiz, Mustafa Alper Oral oldu. Mustafa Alper Oral Başkanlığındaki YÖRSİAD’ın yeni Yönetim asil listesinde, Osman Güngör, Funda Gülel, Süleyman Kaplan, Özgür Coşkuner, Arif Bulut, Hasan Helvacılar, Hatice Onay Sarı ve Erdoğan Budak yer aldı.

Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlarken, Divan Kurulu ise Semih Beken, Adem İnal ve Ayşegül Bileydi’den oluştu. Geçmiş dönem Başkanı M.Aykut Ege tarafından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun ve Denetim Raporunun okunması sonrası üyelerce ibra edildi. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu ise oy birliği kabul edilirken, BAKSİFED delege seçimi yapıldı ve ardından tahmini bütçe, dernek giriş ve üyelik aidatı belirlendi.

Aykut Ege’den teşekkür ve başarı dileği!


M.Aykut Ege yaptığı konuşmasında, görevi boyunca gösterilen desteğe teşekkür ederken, tüm üyelere teşekkürlerini sundu, yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alper Oral ve Yönetim Kuruluna başarı dileklerini iletti.

Aldığımız bayrağı bir adım öteye taşımak için bir yola çıkmış bulunuyoruz!
M.Aykut Ege'den bayrağı devralan yeni başkan Mustafa Alper Oral yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bugün burada Antalya'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan ve marka değeri bilinirliği çok yüksek olan, ailemiz olarak gördüğümüz YÖRSİAD’ımızda bir bayrak değişim için toplandık. Bizden önceki yönetimlerden, aldığımız bayrağı bir adım öteye taşımak için bir yola çıkmış bulunuyoruz. Sektöründe öncü, mesleklerinin zirvesinde her birisi birbirinden değerli ve itibarlı iş insanlarından oluşan yeni yönetimimizle, başta ülkemiz sonra Antalyamız ve nihayetinde derneğimiz için faydalı çalışmalar yapacağımıza eminim. Üyesi olmaktan gurur duyduğumuz derneğimizin yeni döneminde her birinizin desteğine daha fazla ihtiyaç duyacağız. Çıktığımız yolda desteklerinizin artarak devamını bekliyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Arkadaşlar gidip Toros Dağlarına bakınız! Eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda duman tütüyorsa, şunu çok iyi bilinki, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez!’ sözünden aldığımız güçle bu çadırı ayakta tutacağız ve dumanımızı tüttüreceğiz” diye konuştu.

YÖRSİAD yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurulu şu üyelerden oluştu.
Yönetim Kurulu Asil Listesi: Mustafa Alper Oral, Osman Güngör, Funda Gülel, Süleyman Kaplan, Özgür Coşkuner, Arif Bulut, Hasan Helvacılar, Hatice Onay Sarı, Erdoğan Budak

Yönetim Kurulu Yedek Listesi: Ebru Kocaacar, Güneş Erkoç, Aslı Salur, Ali Karayel, Murat İlkan Karaduman, Ahmet Fuat Adar, Kemal Gürsoy,Bilal Oktar, Mehmet Manavoğlu

Denetim Kurulu Asil Liste: Seyfetin Şahin, Gökçen Deveci, Hüseyin Sarı

Denetim Kurulu Yedek Listesi: Turgut Durmaz, Yavuz Aksoy, Mustafa Künkçü

BAKSİFED Delegeleri Asil: Mustafa Aykut Ege, Ahmet Semih Beken, Mustafa Alper Oral

BAKSİFED Delegeleri Yedek: Osman Güngör, Süleyman Kaplan, Funda Gülel

MUSTAFA ALPER ORAL KİMDİR?

 


Mustafa Alper Oral, 29 Kasım 1983 tarihinde Burdur’un Bucak ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bucak ilçesinde tamamlayan Mustafa Alper Oral, Bucak Anadolu Lisesini dereceyle bitirip 2002 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2006 yılında mezun olmuştur.

Üniversite döneminde Türkiye’nin en eski hukuk dergisi olan Ceridei Kantar isimli dergide edebiyat ve hukuk üzerine yazılar yazıp derginin edebiyat ve mizah sorumlusu olarak çalışıp aynı zamanda Ankara’daki Burdurlular Derneğinde aktif olarak çalışmış ve fakülte hentbol takımında oynarken bir yandan da Ankara Üniversitesi münazara takımında görev almıştır.

Avukatlık stajının ilk altı ayını Ankara Barosunda; ikinci altı ayını Antalya Barosuna bağlı olarak Alanya’da tamamlamış, Alanya’da bulunduğu süre içerisinde Alanya Ticaret Odası dergisinde ve Alanya’da bulunan yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır. Alanya’da 2 yıl serbest avukatlık yaptıktan sonra askerlik görevini Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığı ve Bingöl İl Jandarma Komutanlığında hukuk müşaviri olarak yedek subay olarak tamamlamıştır.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında tezli yüksek lisansımı tamamlamış ve Kamu Hukuku alanında doktora eğitimine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Almanca bilmektedir. KVKK uzmanlığı ve arabuluculuk yapmaktadır. Antalya Barosu nezdinde oluşturulan kurullarda çalışmakta ve aynı zamanda Antalya Barosu Staj Eğitim Akademisinde stajyer avukatlara yönelik ders vermektedir.

2009 yılından itibaren Antalya’da kendine ait hukuk bürosunda yerli ve yabancı şahıslar ile ulusal ve uluslararası şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Amatör Futbolcular Derneği, Bucaklı Genç İş Adamları Kültür ve Dayanışma Derneği üyelikleri yanında başkaca derneklerde ve sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri ve çalışmaları devam etmektedir.

Klinik Psikolog Melisa Burçin Oral ile evli olup 1 çocuğu bulunmaktadır.

turizm dosyası

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Haber - Milletvekili Korkmaz, paylaşımıyla merak uyandırdı!
Burdur

Burdur Haber - Milletvekili Korkmaz, paylaşımıyla merak uyandırdı!

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, sosyal medya hesabında merak uyandıran "Bu şehir için hayallerimiz var" notuyla paylaştığı bir harita ile takipçilerini heyecanlandırdı.

Burdur Gölhisar Haber - Başkan Sertbaş'tan örnek proje
Gölhisar

Burdur Gölhisar Haber - Başkan Sertbaş'tan örnek proje

Gölhisar'da hasat sonrası sorun haline gelen tarımsal atıklara çözüm olacak bir proje hayata geçiriliyor. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş tarafından geliştirilen proje ile hem doğa korunacak hem de atıklar geri dönüşümle katma değere dönüştürülecek.

Burdur Haber - Sagalassos Sky Ultra ile Tarih ve Spor Buluşuyor!
Burdur

Burdur Haber - Sagalassos Sky Ultra ile Tarih ve Spor Buluşuyor!

Burdur Valisi Türker Öksüz, 6-11 Kasım 2024 tarihleri arasında Burdur'da düzenlenecek Uluslararası "Sagalassos Sky Ultra" koşu organizasyonunun hazırlık toplantısını gerçekleştirdi. Hedeflerinin Burdur'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini her alanda tanıtarak turizm pastasından hak ettiği payı alması olduğunu vurguladı.

Burdur Haber - Başkan Ercengiz, Dayanışma ve Kaynaşma Yemeğine katıldı!
Burdur

Burdur Haber - Başkan Ercengiz, Dayanışma ve Kaynaşma Yemeğine katıldı!

Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik İşletmecileri Odası'nın '7. Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği'ne Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı. Başkan Ercengiz, esnafın yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, "Esnaf dostu bir belediye başkanı olarak yıllardır sizlerin sorunlarını çözmek için birlikte gayret gösterdik." dedi.

İlyas Delen Kocaaliler'e Müjdeli Haberi verdi
Bucak

İlyas Delen Kocaaliler'e Müjdeli Haberi verdi

Burdur Bucak AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, Kocaaliler için 2024 yatırım programına A2 tipi 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yapılacağını müjdeledi.

Burdur Haber - Vali Öksüz başkanlığında toplandılar
Burdur

Burdur Haber - Vali Öksüz başkanlığında toplandılar

Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK), meslek lisesi öğrencilerinin stajlarını güvenli şekilde yapmalarını temin etmek için bir araya geldi.