Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Satranç Federasyonu ve Ana Sponsor Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen 2024 Türkiye Okul Sporları Satranç Grup Bölge Yarışmaları tamamlandı.
Bu kapsamda Uşak’ta düzenlenen satranç bölge turnuvalarında Bucak Ertuğrul Gazi Ortaokulu Yıldızlar Kızlar kategorisinde 2. Olarak gümüş madalya kazandı.
25-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında Rize’de düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri Türkiye finallerinde Burdur’u temsil edecekler.
NNC Medya ailesi olarak Antrenör ve aynı zamanda Bucak Ertuğrul Gazi Ortaokulu sosyal bilgiler öğretmeni olan Fatih SAĞLAM ve takım oyuncuları Selma Neva ER,Ayşe Betül KIZIL,Ayşe Nevra ÇETİNER, Azra ŞENER’i yürekten tebrik ediyor, Türkiye finallerinde kendilerine başarılar diliyoruz.
Burdur'un Bucak ilçesinde yapılan turnuvada birinci olan Ertuğrul Gazi Ortaokulu, tüm maçları kazanarak Afyonkarahisar'da Burdur'u temsil edecek.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, sosyal medya hesabı üzerinden, eski adıyla Emin Gülmez, yeni adıyla Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nun Bucak'a kazandırılması hakkında açıklamada bulundu.
Burdur'un Bucak İlçesi'nde yeniden yapılan ortaokul binası artık Ertuğrul Gazi ismiyle kullanılacak.
Burdur'da yapılan 2019 2020 Burdur Okul Sporları İl Birinciliği satranç turnuvasına katılan Atatürk İlkokulu öğrencileri Burdur Okul Sporları İl Birinciliğinde dereceye girdiler. Müsabakalara katılan Atatürk İlkokulu 1 birincilik, 2 ikincilik, 1 üçüncülük, 1 beşincilik almıştır.
Burdur Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 5. Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 26 Ağustos’ta başlıyor. Burdur Gölü’ndeki çekilmeye dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ve Burdur Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 5. Burdur Gölü …
Antalyada 20-21 Nisan tarihlerinde yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı satranç turnuvasına Bucak’tan sporcu öğrenciler de katıldı.