Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi Sorunlara Çözüm Arıyor

Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ' Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız ' ifadelerine yer verildi. İşte detaylar...

Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi Sorunlara Çözüm Arıyor

SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞTURULUNCAYA KADAR MÜCADELE ETMEKTE KARARLIYIZ.

Diyanet İşleri Başkanlığında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 86 maddesi kapsamında (asilde aranan tüm şartları taşıyan) görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar görev yapmaktadır.

Haftalık izin hakları var kullanamazlar, hastalanıp rapor alsalar kullanamazlar. Kullandıkları takdir de çalıştıkları gün sayısı kadar ücret aldıkları için eksik ücret alırlar, o zaman da aldıkları para pul olmaktadır.

Vekil din görevlilerinin ücretleri şu anda 12-13 bin Tl bandındadır. Vekil din görevlileri bu parayla kiramı ödesin, çay şekermi, makarna bulgurmu alsın, yoksa çocuklarına kitap defter kalem mi alsın. Bunları almak için şehire ailesiyle indiğinde 85 model Reno arabasına azıcık gazmı, çocuklarına birer ısırımlık çikolatamı alsın. Vekil personele, Geçici Kur'an Kursu Öğreticilerine Anayasanın 55 maddesinde belirtildiği şekliyle sosyal devlet anlayışımız gereği asgari ücretin altında asla ücret ödenmemeli, hakettikleri emek ve alınterlerinin karşılığı olan ücret ödenmelidir.

Bunun yanında sendika olarak 3600 ek gösterge, Yaz Kursları, kadrolu ve sözleşmeli personelin atama ve nakil sorunları, haftalık ve yıllık izinlerin kullanılmasın da yaşanan sıkıntılar, Kur'an Kursu Öğreticilerimizin, Daire personelinin, Murakıp, GİH, yardımcı hizmetler ile Destek personellerinin proplemleri, diyanet personeline ülkemiz genelinde yapılan sözlü ve fiili saldırılar ile sendikal faaliyetlerde ki ayrımcı ve ayrıştırıcı tavırların hepsi gündemimizde bulunmaktadır. Sendika olarak gündemimizi yakinen takip ediyoruz. Bunların çözümü için gecemizi gündüzümüze katarak çözüme kavuşması, kavuşturulması için mücadelemize devam ediyoruz.

Diyanet Birlik-Sen sendikası olarak bizim işimiz gücümüz tüm unvanlarda görev yapan değerli meslektaşlarımızın sıkıntı ve sorunlarıyla hemhal olmak, çözümü için öneriler sunmak, onlara rehberlik yapmak, aynı zaman da onurlu bir sendikal mücadele vermektir. Bu anlayışımızdan asla taviz vermedik vermeyeceğiz.Biz sendika olarak her daim üyelerimiz ve meslektaşlarımızın hakkını aramak, haklının yanında haksızlığın karşısında durmayı kendimize bir görev saydık. Görevimiz ve mücadelemizden taviz vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Vali Öksüz'den Sağlık Bakan Yardımcısı Kırbıyık'a Ziyaret
Burdur

Vali Öksüz'den Sağlık Bakan Yardımcısı Kırbıyık'a Ziyaret

Burdur Valisi Türker Öksüz, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ı makamında ziyaret ederek Burdur'un sağlık yatırımları ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Bayraktar, Başkan Özel'i Ziyaret Etti! Tarım Sorunları Konuşuldu
Burdur

Başkan Bayraktar, Başkan Özel'i Ziyaret Etti! Tarım Sorunları Konuşuldu

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Antalya Ziraat Odaları Başkanları ile birlikte Bucak Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Detaylar haberimizde...

Yusuf Erdoğdu: Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonunda Yetersizlik Var
Bucak

Yusuf Erdoğdu: Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonunda Yetersizlik Var

Yusuf Erdoğdu sözü verdi! Sokak hayvanları sorunu çözülecek - MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak'ta 5000 civarında sokak hayvanı olduğunu ve refahları için önemli adımlar atacaklarını açıkladı.

Burdur Haber - Başkan Ercengiz’den TOKİ sakinlerine müjde!
Burdur

Burdur Haber - Başkan Ercengiz’den TOKİ sakinlerine müjde!

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi TOKİ sakinlerini sevindirecek bir haber verdi. Başkan Ercengiz, TOKİ sokak aydınlatma projesinin CK Akdeniz tarafından yatırım planına alındığını ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını müjdeledi.

Burdur Haber - Başkan Ercengiz sahada;  Sanayi Esnafıyla buluştu
Burdur

Burdur Haber - Başkan Ercengiz sahada; Sanayi Esnafıyla buluştu

Burdur Yeni Sanayi Sitesi’ni gezen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnaf ve vatandaşların sorunları dinledi. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Burdur Haber - Başkan Ercengiz'e mahallesinden sevgi seli
Burdur

Burdur Haber - Başkan Ercengiz'e mahallesinden sevgi seli

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 yıl içerisinde Burdur'un temel sorunlarını çözdüklerini ve önümüzdeki dönemde vizyon projelerine odaklanacaklarını söyledi.