Bucak Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı başlangıcında geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ve Bucak Belediye Meclis Üyesi CHP Grubu Sözcüsü Özcan Duran açıklamalarda bulundu.
Şeffaf belediyecilik anlayışı adı altında milletimizi bilgilendirmek için bir paylaşım yaptıklarını belirten CHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Özcan Duran yaptığı açıklamada, " Bu afişi belediyemize de astık. Bunun ilerleyen dönemlerde de asılmasını arzu ediyoruz. Bizim döneminizin sonu gelmeden de milletimizi bu şekilde şeffaf bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Bu tabloyla ilgili bizim çıkarımlarımız Bucak belediyemizin kaynakları hor harcanmamıştır yapılan hizmetler Bucak belediyemize gelir getirmektedir. Bu vesileyle yine geçmiş belediye başkanımız Sayın Emrullah Ünal'a ve ekibine teşekkür etmek isteriz " ifadelerini kullandı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ise yaptığı konuşmada, " Tabi dışarda ister istemez bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Seçim döneminde de hep aynı şeyi söyledim, mitingde de aynı şeyi söyledim. Dedim ki 'şeffaf belediyecilik sözü veriyorum borcumuzu yaptığımız işlemleri ihalelerimizin hepsini asacağım' ve bunu beş sene sonra seçimden önceki haftada yine yapacağım yani bu aslında vatandaşın bizi denetlemesi için yaptığımız yapacağımız bir uygulama olacak.
Dışardan bize eleştiri geldiğinin de farkındayım hatta izleyenleriniz olmuştur bununla alakalı röportaj da verdik Emrullah başkanımız gerçekten art niyetli bir başkanlık yapmadı yani kendi cebini doldurmadı.
Şöyle de bir soru işareti vardı 'o kadar arsamız satıldı 45 dendi 60 dendi 70 arsamız satıldı' dendi biz bu yüzden satılan arsaları da yayınladık ve 'belediye meclis üyeleri kendi cebini doldurdu' denmişti. Bu yüzden de bu yapılan satışlarda o dönemde görev yapmış hiçbir meclis üyemizin hem AK Parti grubunun hem iyi parti grubundan o dönemde görev yapmış hiçbir kimsenin o arsalarla alakalı bir iletişimi olmamış ve hiçbiri kendi üstüne böyle bir arsa geçirmemiştir " ifadelerine yer verdi.
Yapılan olumlu açıklamaların ardından konuşan Bucak Belediye Meclisi Üyesi AK Parti Grubu Sözcüsü Bünyamin Kızıl ise konuşmasında, " AK parti grup adına Özcan beye teşekkür ediyorum biz bu döneme kadar hep şeffaf belediyecilik yönettik bu döneme kadar Bucak'ımız için canla başla çalışmaya devam ettik bundan sonra da bucak için Bucaklı hemşirelerimiz için canla başla faydaları doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Her olumlu çalışmada desteğimizi vereceğiz teşekkür ediyorum toplantımız hayırlara vesile olsun " sözlerini kullandı.
Bucak Belediyesi, Kikez mevkiindeki yeni içme suyu sondajı ile ilçenin su sorununa kalıcı çözüm bulmak için var gücüyle çalışıyor. Detaylar burada...
Bucak Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ile ilgili olarak kura çekimine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar burada...
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tır ve kamyon garajı projesinin yapımının tamamlandığını, trafik ve ulaşımın kısa süre içerisinde rahatlayacağını açıkladı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tarla fareleriyle mücadelede çiftçilere destek olmak amacıyla ilaçlı buğday dağıtımı yapacaklarını açıkladı.
Bucak Belediyesi, gençleri sevindirecek bir haberle 19 yeni semt sahası kazandırdı! Bu sayede Bucak'ta toplam semt sahası sayısı 40'a ulaştı.
Bucak Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında 15 Mart Cuma günü Uğur Işılak, 19 Mart Salı günü ise Fırat Türkmen ve Muhammet Ahmet Fescioğlu Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda olacak. İlahi ve kahramanlık türküleri ile unutulmaz bir akşam sizleri bekliyor!