Burdur Çavdır'da yeni belediye başkanı belli oldu. Çavdır Belediye Başkanı Ali Okan Yücel oldu. Peki Çavdır Belediye Başkanı Ali Okan Yücel kimdir? İşte Ali Okan Yücel'in biyografisi:...
31 Mart'ta yapılan yerel seçimler sonucunda CHP'nin belediye başkan adayı olan Ali Okan Yücel, oyların yüzde 53.08'ini alarak bin 894 oy ile Çavdır Belediye Başkanı oldu.
Ali Okan Yücel, Burdur'un Çavdır ilçesinde 1985 yılında doğdu. İlkokulu Çavdır'da okuyan Ali Okan Yücel, ortaokulu Burdur'da, liseyi ise Bucak'ta tamamladı.
İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 2008 yılında mezun olan Ali Okan Yücel, Akdeniz Üniversitesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı'nda 2018'de yüksek lisans eğitimi aldı. 2010 yılından bu yana Çavdır'da eczacılık yapmakta olan Ali Okan Yücel evli olup, eşi Tuğba Türel Yücel ise Burdur ağız diş sağlığı merkezinde ağız diş çene cerrahı olarak görev yapmaktadır.
Burdur'un Çavdır ilçesinde cadde ve sokaklarda başlatılan bakım ve onarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'un en güzel ilçelerini yapay zeka seçti! Burdur'un en güzel ilçesi Bucak oldu. Bir medya ajansı tarafından yürütülen ve yapay zeka destekli arama motoru kullanılarak gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'nin en güzel ilçeleri belirlendi.
Burdur, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerinden biridir. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile görev yeri değiştirilen vali yardımcıları ve kaymakamlara veda mesajı yayınladı. Detaylar burada...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.