VALİ ÖKSÜZ, DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜNDE ÇOCUKLAR, GENÇLER VE YAŞLILARIMIZ İLE FİDAN DİKTİ
Burdur Valisi Türker Öksüz, Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen Fidan Dikim Etkinliğine katıldı.
Bu yıl "Küllerinden Doğan Ormanlar" mottosuyla düzenlenen etkinlikte, Hilmi Hafize Evin Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi bahçesine Vali Öksüz, protokol üyeleri, kurumlarımızın temsilcileri, sivil toplum örgütleri, çocuklar, gençler ve yaşlılarımızdan oluşan geniş katılımla birlikte çam ve zeytin fidanlarını geleceğimiz, nefesimiz, yeşil vatanımız için toprakla buluşturdu.
Vali Öksüz, fidan dikim etkinliğinde basın mensuplarına yaptığı konuşmada, "Bugün Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında güzel bir tören yaptık. 7 dekar alanda 2 bin tane fidanı toprakla buluşturmuş olduk. Bunların içinde hem çam ağaçları var hem de bu vesileyle zeytin fidanları da diktik. Bulunduğumuz bölge yeni hizmete açtığımız Hilmi Hafize Evin Huzurevi ve aynı zamanda yaşlı bakım rehabilitasyon merkezi hem bu bölgenin yeşillendirilmesi ağaçlandırılması hem de ülkemizin de İlimizin de ihtiyacı olan çevrenin korunması erozyonun kontrolü ve daha yeşil daha güzel bir çevreyi gelecek nesillere aktarmak için yaptığımız çok önemli bir faaliyettir. İnşallah buradaki fidanlar geleceğe nefes olacak ve ileride bu bölge daha yeşillenecek. İnşallah daha temiz daha ekolojik açıdan dengeli bir çevreye de böylece katkıda bulunmuş olacağız. Bozulan iklim dengesinin tekrar düzelmesine katkıda bulunmuş olacağız. İnşallah bu vesileyle ben Orman İşletme Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum, burada katılan bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, onların yöneticilerine, öğrencilerimize ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile görev yeri değiştirilen vali yardımcıları ve kaymakamlara veda mesajı yayınladı. Detaylar burada...
Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu ve bölgenin kış turizmi ve yayla turizmi açısından potansiyelini değerlendirdi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Özel İdaresi personelinin bayramını kutladı ve yeni dönemde de vatandaşlara daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ı makamında ziyaret ederek Burdur'un sağlık yatırımları ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapılarını açtı. Bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipman, teknoloji, ürün ve bilginin sergilendiği fuar 5 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.