VALİ ÖKSÜZ, DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ
Burdur Valisi Türker Öksüz, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde, yaşanan felaketin ardından Burdur'a gelen depremzede ailelerden Yıldız ve Üstünbaş Ailelerini evlerinde ziyaret etti.
Depremin merkez üssü Kahramamaraş'tan İlimize gelen Yıldız Ailesi ile depremin etkilediği 11 ilden biri olan Malatya'dan İlimize gelen Üstünbaş Ailesini İl merkezinde ikamet ettikleri evlerinde ziyaret eden Vali Öksüz, yüreklerimizi yakan depremlerin acısını ilk günkü tazeliği ile derinden hissetmeye devam ettiklerini belirtti.
Her iki aileye de geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Öksüz, hayatını kaybeden yakınları için taziyelerini sunarak, Allah'tan rahmet ve sabırlar diledi.
Herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Öksüz, devlet olarak, millet olarak ilk andan itibaren depremin yaralarını sarmak için seferber olduklarını belirterek, Burdur halkının da bu süreçte deprem bölgesinin yardımına koşan ilk illerden biri olduğunu ifade etti.
Birlik beraberlik içerisinde tüm zorlukların üstesinden gelineceğini bir kez daha gösterdiklerini vurgulayan Vali Öksüz, Burdur'un kadirşinas misafirperver halkının da bu süreçte depremzede vatandaşlarımıza kapılarını gönüllerini açarak yanlarında olduğunu belirtti.
Ziyarette Vali Öksüz'e, Vali Yardımcısı Yasin Özcan ve AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz eşlik ettiler.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile görev yeri değiştirilen vali yardımcıları ve kaymakamlara veda mesajı yayınladı. Detaylar burada...
Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu ve bölgenin kış turizmi ve yayla turizmi açısından potansiyelini değerlendirdi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Özel İdaresi personelinin bayramını kutladı ve yeni dönemde de vatandaşlara daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ı makamında ziyaret ederek Burdur'un sağlık yatırımları ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapılarını açtı. Bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipman, teknoloji, ürün ve bilginin sergilendiği fuar 5 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.