Burdur Valisi Türker Öksüz, Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezine (BİLSEM) ziyarette bulundu.
2023 - 2024 yılı başında Burdur Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan "Burdur'da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi (BESTE)" ile eğitimi birinci öncelik olarak belirleyen Vali Öksüz, bu kapsamda eğitim kurumlarını ziyaret ederek, devam eden eğitim öğretim sürecini, yürütülen çalışma ve projeleri yakından takip etmeye devam ediyor.
Bu kapsamda bugün gerçekleştirdiği ziyarette, BİLSEM'de verilen eğitim ve öğrencilerin durumuyla ilgili bilgi alan Vali Öksüz, Fen Bilimleri, Matematik, Görsel Sanatlar, Robotik Kodlama, Müzik, İngilizce atölye ve dersliklerini tek tek gezdi. Öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Gerek akademik, gerekse müzik ve resim gibi alanlarda özel yetenekli öğrencilerin tespit edilerek, gelişim ve öğrenme süreçlerinin desteklendiği BİLSEM'lerin çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Öksüz, amacımız öğrencilerimizin bu yeteneklerini daha iyi noktalara taşımak olduğunu ifade etti.
Öğrencilerimize başarılar dileyen, Öğretmenlerden her bir öğrencimizle yakından ilgilenmelerini isteyen Vali Öksüz, hazırlayacakları proje ve çalışmalarla ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılım sağlayarak İlimizi en iyi şekilde temsil etmelerini istedi.
Ziyaret sırasında Vali Öksüz'e, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci ve BİLSEM yöneticileri eşlik etti.
Burdur Valiliği'ne bağlı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Büro Amirliği tarafından Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik eğitimi verildi.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde Gölhisar Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Büro Amirliği ekiplerince Trafik Haftası kutlamaları kapsamında "Hayatla Yarışılmaz" sloganıyla minik öğrencilere trafik eğitimi verildi.
Burdur'da Trafik Haftası kapsamında vatandaşlara ücretsiz olarak ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimde solunum yolu tıkanıklıkları, Heimlich manevrası gibi acil durumlarda yapılması gerekenler öğretildi.
Altınyayla İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde Şehit Kadir Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Detaylar haberimizde...
Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dil ve konuşma terapisti görev almaya başladı.
Yükseköğretimde akreditasyonun giderek artması ile birlikte Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de akreditasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.