Burdur Haber - Tüm toplumun sorunu! Bağımlılıkla mücadelede yeni kararlar!

Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu'nda uyuşturucu, alkol, tütün, kumar ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Vali Öksüz, "Bağımlılıkla mücadele sadece kamu kurumlarının değil, tüm toplumun sorunu!" dedi.

Burdur Haber - Tüm toplumun sorunu! Bağımlılıkla mücadelede yeni kararlar!

VALİ ÖKSÜZ, "BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİN ÜZERİNDE ÖNEMLE DURMASI GEREKEN BİR KONU"


"Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu" toplantısı Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında yapıldı.

Vali Öksüz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında gerçekleşen toplantıda, uyuşturucu, alkol, tütün gibi madde bağımlılıklarının yanı sıra kumar, teknoloji bağımlılığı davranışsal bağımlılıklarla mücadele kapsamında İlde yürütülen çalışmalar kapsamlı şekilde değerlendirildi.

Bir önceki toplantı kararları ve bu kapsamda yapılan çalışmaların ilgili kurumlar tarafından sunumlarla anlatıldığı toplantı, gündeme alınan yeni maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Bağımlılıkla mücadelenin sadece Ülkemizde değil Dünyanın gündeminde olan en önemli konuların başında geldiği belirten Sn. Valimiz, 2019/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında ciddi çalışmaların yapıldığı, politikaların geliştirildiği bu önemli konuda; bizlerinde İlimizde gereken önemi ve hassasiyeti, tedbir ve çalışmaları en üst seviyede planlayarak uygulamaları gerektiğini ifade etti.

Vali Öksüz toplantıda yaptığı konuşmada, "Bugün bağımlılıkla mücadele kurulunun 2024 yılı ilk toplantısını yapıyoruz. Malum bağımlılıkla mücadele deyince her türlü bağımlılığı kastediyoruz. Elbette bunun içinde alkol, tütün, uyuşturucu gibi maddelerin yanında, teknoloji bağımlılığı, kumar bağımlılığı ya da davranışsal bağımlılıklar gibi çok çeşitli alanlardaki bağımlılıkları kastediyoruz. Bununla ilgili hepinizin bildiği gibi bir yüksek kurul var Cumhurbaşkanı Yardımcımızın başkanlığında orada genel politikalar oluşturuluyor stratejiler, eylem planları oluşturuluyor ve o doğrultuda çalışmalarımızı icra ediyoruz.

Bağımlılıkla mücadele Ülke olarak sadece bizim değil Dünyanın gündeminde olan konuların başında geliyor Her geçen gün önemi artan, her geçen gün hastalığa giden bir seyir izlemesinden dolayı Bağımlılıkla mücadele ülkeler tarafından ciddiye alınan politika geliştirilen, çalışma yapılan alanlardan bir tanesi.

Tüm toplum olarak mücadele edilmesi gereken önemli bir konu. Kamu kurum ve kuruluşlar olarak bizler bu konunun bir tarafındayız ama diğer tarafında da tüm toplum var.

Dolayısı ile mücadelenin bir eğitim tarafı var, denetim tarafı var, idari yaptırım tarafı var birçok yönü var. Ama tüm bu çalışmaları eşgüdüm içerisinde yürütmek çok önemli. Umarım alacağımız kararları uygulamaya koyarak sonuç alırız ve bağımlılıkla mücadele de mesafe alırız diye düşünüyorum. En son Ankara da yapılan Valiler toplantısında Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz bu konuya dikkat çekti. Bizlerinde bağımlılıkla mücadele çalışmalarının kendileri tarafından önemsendiğini bunlara destek vermemizin önemli olduğunu belirtti. Bunları da sizlere bu vesile ile ifade etmek istiyorum.

Geçmiş toplantılarda alınan kararlara baktım tabi bunların sonuçları ne oldu. Bunları görürsek önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmalar hakkında herhalde daha isabetli kararlar veririz" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binasında gerçekleşen toplantıya başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Vali Yardımcısı Yasin Özcan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Öner, İl Sağlık Müdürü M. Murat Erk, ilgili kurum müdürleri ve Yeşilay temsilcisi katıldı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Bucak Haber - " cesur ve kararlı adayların destekçisi olacağım"
Burdur

Burdur Bucak Haber - " cesur ve kararlı adayların destekçisi olacağım"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bucak Belediye Meclis Üyesi Ali Sağar, yaptığı açıklamada siyasi duruşunu ve görev anlayışını vurgulayarak önemli mesajlar verdi. Sağar, MHP'nin Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin teminatı olduğunu ve partisinin cesur ve kararlı adaylarının destekçisi olacağını dile getirdi.

Burdur Haber - Milletvekili Akbulut: " Anayasa resmen bugün çiğnendi"
Burdur

Burdur Haber - Milletvekili Akbulut: " Anayasa resmen bugün çiğnendi"

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini eleştirdi. Akbulut, Anayasa'nın çiğnendiğini ve hukukun üstünlüğüne zarar verildiğini söyledi.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede 21 yıldır sergilenen kararlı duruşu vurguladı
Burdur

Kadına yönelik şiddetle mücadelede 21 yıldır sergilenen kararlı duruşu vurguladı

AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Cennet Özalp Tanrıöver, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen basın açıklamasında, kadına yönelik şiddetle mücadelede partisinin 21 yıldır sergilediği kararlı duruşu vurguladı.

Başkan İbrahim Sertbaş, milletin istekleriyle karar veriyor
Gölhisar

Başkan İbrahim Sertbaş, milletin istekleriyle karar veriyor

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, halkın istekleri doğrultusunda hizmet üretmeye devam ediyor.

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı değişti İşte gelen giden savcı ve hakimler
Bucak

Bucak Cumhuriyet Başsavcısı değişti İşte gelen giden savcı ve hakimler

HSK Kararnamesiyle Burdur'un Bucak ilçesinde de bazı savcılar ve hakimler yeni görev yerlerine atandı. İşte detaylar...

Burdur'da hakim ve savcılar değişti İşte gelenler ve gidenler
Burdur

Burdur'da hakim ve savcılar değişti İşte gelenler ve gidenler

Burdur'da da bazı Cumhuriyet Başsavcıları ve savcılar yeni görev yerlerine atandı. HSK Kararnamesiyle 3.423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.