Burdur Valisi Türker Öksüz, 06 – 11 Kasım 2024 tarihleri arasında Burdur ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası "Sagalassos Sky Ultra" koşu organizasyonunun hazırlık süreciyle ilgili toplantı yaptı.
Burdurun turizm potansiyelini spor ve tarihle birleştirecek bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Öksüz, hedeflerinin ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini her alanda tanıtarak, turzim pastasından hak ettiği payı almasıdır ifadelerini kullandı.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya'nın hazır bulunduğu toplantıda etkinliğin direktörü Abdullah Özdemir tarafından organizasyon, belirlenen rotalar ve yürütülen çalışmalarla ilgili kapsamlı sunum yapıldı.
Ateşin ve ışığın parkuru sloganı ile organize edilecek yarışta İlimizde ki Pisidia şehirlerinin tarihi rotaları koşulacak. Sky Runner World Series'in 20 yarışından biri olan Sagalassos Sky Ultra için şimdiden üst düzey sporcuların katılımı açıklandı. Gelecek aylarda gerçekleştirilecek etkinliğin tanıtım ve parkur çalışmaları Valiliğimiz öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün himayesinde devam edecek.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel başkanı Özgür Özel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in tanıtım projesi toplantısına katılacak.
MHP Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, 31 Mart yerel seçimleri için Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı. MHP ve diğer siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığı törende Güngör, Kızılkaya'da gerçekleştirdiği projeleri ve gelecek çalışma planlarını anlattı. Detaylar için canlı yayınımıza göz atın!
Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, coşkulu bir katılımla gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, Bucak'ı daha yaşanabilir, daha güçlü ve daha adil bir ilçe yapmak için projelerini anlattı.
Burdur, Antalya'dan gelen 45 turist rehberini ağırlayarak tanıtım atağına devam ediyor. İki gün süren gezi programında rehberler, Burdur'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetti.
AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak merkez ve beldelerindeki belediye başkan adaylarını tanıttığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ve AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz da hazır bulundu.