Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje

Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, 35 mahallede hayata geçirilmesi planlanan Sosyal Tesis Projesi'ni tanıttı. Detaylar haberimizde...

Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje

Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek , 14 Mart 2024 Perşembe günü saat 11.00'de Menderes Mahallesi Muhtarlığı önünde düzenlediği basın açıklamasında, 35 mahallede hayata geçirilmesi planlanan Sosyal Tesis Projesi'ni tanıttı.

Belediye başkanı seçilmesi halinde gerçekleştireceği Sosyal Tesis Projesi'nin vatandaşların vakit geçirebileceği, eğitim alabileceği ve taziye süreçlerini yönetebileceği bir merkez olacağını vurgulayan Şimşek: “Seçim süreci hızlı bir şekilde devam ediyor. Biz de bu süreçte mahallelerimizi teker teker geziyoruz. Vatandaşlarımızın dertlerini not ediyoruz. Çözüm için de hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de hummalı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak.” Biz belediye başkanı olduktan sonra ekibimizle birlikte bu çalışma temposunu artırarak devam edeceğiz. Bizim anlayışımız problemleri yerinde tespit etmek, vatandaşlarımızı sağlıklı bir şekilde dinlemek ve hızlıca çözüm getirmek. Hizmetimizi vatandaşımızın ayağına getirmeye gayret gösteriyoruz. İşte biz yapacağımız bu sosyal tesisle vatandaşımıza belediye olarak komşu olacağız. Komşu demek birbirimizin dertlerini paylaşmak demek. Biz vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bu tesislerle ispatlamış olacağız. “ diye sözlerine başladı.

“PEKİ, BU TESİSİMİZDE NELER OLACAK?”

Belediyeyle vatandaşı birleştirmek amacıyla yapılacak olan Sosyal Tesisi Projesini tanıtan Şimşek “Bu tesisimiz mahallemizin kaynaşmasına insanların bir araya gelmesine vesile olan düğünler, nişanlar, kınalar, etkinliklerin gerçekleşeceği bir mekân. Ayrıca taziyelerin gerçekleşeceği bir mekân da olacak. Burada bizim bir mutfağımız olacak. Bu mutfağımızda gündüz yemek yeme şansı olacak gelen vatandaşın. Bu geniş alan düğün salonu, nişan salonu, taziye salonu olarak kullanılacak. Yine burada yapacağımız bir sınıfla bir derslikle mahallemizdeki kadınlarımızın gelişimine yönelik eğitimler vereceğiz. Bizim BİSMEK adında bir projemiz var. Bu projemizde kadınlarımızın mesleki anlamda gelişmeleri, evlerine ekonomik anlamda katkı sağlamalarını amaçladığımız bu projemizde kurslarla vatandaşlarımızı burada geliştirmeyi planlıyoruz. Bu sınıfımız öğleden sonra, akşamüstü mahallemizin çocuklarına bir çalışma alanı, kütüphane odası olacak. Ayrıca, yine burada muhtarlarımız için bir çalışma ofisi planladık. Bu ofiste vatandaşlarımız dertlerini muhtarlarla paylaşacaklar. Muhtarlarımız bizim belediyeyle vatandaş arasındaki temsilcilerimizdir. Onları da böyle nitelikli bir ofisi inşallah biz kazandırmış olacağız.

“BİZİM AMACIMIZ SORUNLARI DİLE GETİRMEK DEĞİL, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ ÜRETMEK”

Doğu’da ve Güneydoğu’da taziye kültürü çok yaygın. Biz de sadece bir çadır kuruyoruz. Çadırın içinde erkekler ayrı kadınlar ayrı. Çok sağlıklı bir ortam oluşmuyor. Bu ortamda biz mevcut çadırlarımızın sayısını çoğaltacağız. Bir görevlimizi cenazemiz olduğu gün buraya transfer edeceğiz. Çayını, ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Aşevinden hazırladığımız yemekleri de gün boyu orada yer alan vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bu sosyal tesis bir yaşam merkezi olmak zorunda. İçinde parkları, yeşil alanı kapsayan bir yaşam merkezi hayal ediyoruz. 35 mahallede biz bunu gerçekleştireceğiz. Modern bir kent modern bir şehir oluşturmak peşindeyiz.” Dedi.

AK Parti belediyesi olarak amaçlarının sorunları dile getirmek değil, sorunların çözümünü üretmek, olduğunu dile getiren Şimşek “Biliyorsunuz bizim başta su problemimiz, altyapı problemimiz, çevre düzenlememiz, yollarımız, ulaşımımız çok sıkıntılı. Biz göreve gelir gelmez 24 saat ulaşım noktasında çözüm planladık. Devlet tahsislerimizin taşınması ile birlikte birçok mahallemizde ulaşım problemleri ortaya çıktı. Biz gelir gelmez, göreve başlar başlamaz 24 saat ulaşım seferlerini gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Bizim tek hedefimiz tek temennimiz Burdur’umuzun güzel bir şehir olması, yani yapacağımız sosyal tesislerle mutlu bir mahalle, mutlu bir şehir bizim temennimiz.” İfadelerini kullandı.Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje Burdur Haber - Mehmet Şimşek'ten Dev Proje

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Karayvatlar mahallesi muhtarlık seçim sonucu belli oldu.
Burdur

Karayvatlar mahallesi muhtarlık seçim sonucu belli oldu.

Burdur'un Bucak ilçesi Karayvatlar mahallesi muhtarlık seçim sonucu belli oldu. Mehmet Ergit mahallesinde güven tazeleyerek tekrardan muhtar oldu.

 Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer Güven Tazeledi
Burdur

Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer Güven Tazeledi

Burdur Bucak Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, 31 Mart’ta yapılan Yerel Seçimler de güven tazeleyerek tekrar muhtarlığa seçildi.

Oğuzhan Mahallesi'nde Değişim Rüzgarı: Hilmi Uysal Yeni Muhtar Seçildi
Burdur

Oğuzhan Mahallesi'nde Değişim Rüzgarı: Hilmi Uysal Yeni Muhtar Seçildi

Burdur'un Bucak ilçesi Oğuzhan Mahallesinde muhtar değişti. Şimdi değişim zamanı sloganı ile seçim çalışmalarını gerçekleştiren Hilmi Uysal, Oğuzhan Mahallesi muhtarı oldu.

Hüseyin Erdaş Güven Tazeledi: Çavuşlar Mahallesi Muhtarlığında Yeniden Seçildi
Bucak

Hüseyin Erdaş Güven Tazeledi: Çavuşlar Mahallesi Muhtarlığında Yeniden Seçildi

Burdur'un Bucak ilçesinde Çavuşlar Mahallesi'nde Hüseyin Erdaş, güven tazeledi. Mahallenin sevilen muhtarı yüksek oyla yeniden seçildi.

Bucak'ta Sevilen Muhtarlık: Gülizar Uğur Tekrar Mahalle Güvenini Kazandı
Bucak

Bucak'ta Sevilen Muhtarlık: Gülizar Uğur Tekrar Mahalle Güvenini Kazandı

Burdur'un Bucak ilçesinde Sanayi Mahallesi'nde Gülizar Uğur, güven tazeledi. Mahallenin sevilen muhtarı yeniden seçildi.

Bucak Yetmişevler Mahallesi'nde Yeni Muhtar: Fahrettin Kayacan
Burdur

Bucak Yetmişevler Mahallesi'nde Yeni Muhtar: Fahrettin Kayacan

Burdur'un Bucak ilçesinde Yetmişevler Mahallesi'nde Fahrettin Kayacan, mahallenin yeni muhtarı seçildi.