Türkiye'nin Maldivleri ve Burdur'un göz bebeği Salda Gölü hakkında geçtiğimiz günlerde çıkan iddialar sonrasında Burdur Valiliği açıklamada bulundu.
Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“2019 yılında Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen Salda Gölü ve Çevresi üst düzeyde çevre hassasiyeti gözetilerek korunmakta, bu kapsamda bölgede aykırı davranışlara kesinlikle izin verilmemektedir. Bazı sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edildiği üzere, Salda Gölü çevresinde yeni bir yol açılması söz konusu olmayıp, yapılan çalışma yıllardır bölge insanının ulaşımını sağlayan kullanılmakta olan mevcut yolun iyileştirilmesidir. Yeşilova İlçesi'ne bağlı Kayadibi Mahallesi ile Doğanbaba Köyü arasında bölge halkının yoğun olarak kullanmakta olduğu Salda Gölü kıyısı boyunca uzanan mevcut yolun platformunda daraltma/genişletme yapılmaksızın, zeminin bozulduğu lokasyonlarda platform genişliği korunarak güçlendirme ve iyileştirme yapılarak "paylaşımlı bisiklet yolu" olarak halkımızın kullanımına sunulmuştur. Bu konuda eksik bilgilerle, yanıltıcı paylaşımların yapılmamasını ve yapılan gerçekten uzak maksatlı paylaşımların da dikkate alınmamasını önemle rica ederiz.”
Burdur Haber! Burdur'da jandarma ekipleri tarafından 1 terör propagandası yapan site erişime engellendi. #Burdur #TerörleMÜcadele
Burdur Valisi Türker Öksüz, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Burdur Şubelerini ziyaret ederek şube müdürleriyle bir araya geldi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitimlerini sürdürebilmesi için okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik tedbirlerin kapsamlı şekilde ele alındığı toplantıda konuştu.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Uzun Çarşı, Gazi Caddesi ve Berberoğlu Pasajı'nda esnafları ziyaret ederek görüş ve önerilerini dinledi. İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte gerçekleşen ziyarette esnafların sorunları konuşuldu.
Burdur Valisi Türker Öksüz, il genelinde yapımı devam eden, güçlendirme çalışmaları süren ve planlama aşamasında olan okul yatırımlarını yakından takip ediyor.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Süsleme Sanatları ve El Sanatları 100. Yıl Sergisi'nin açılışına katıldı.