Burdur İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğiyle 3 bin 484 çiftçiye toplamda 48 milyon 428 bin 700 lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı.
Hububat, baklagil, dane mısır ve düve alım desteği kapsamında gerçekleştirilen ödemeler, Burdurlu üreticilere destek olmak amacıyla gerçekleştirildi.
Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, " Burdur’umuzda bulunan üreticilerimize destek amacıyla; hububat-baklagil ve dane mısır desteği ile düve alım desteği kapsamında 3.484 çiftçimize toplamda 48.428.700 TL tarımsal destekleme ödemesi gerçekleşmiştir. Burdur’umuza ve çiftçilerimize hayırlı olsun. " ifadelerine yer verdi.
Destekleme ödemelerine ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunan Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz; "Emekleriyle toprağı işleyen ve alın terleri ile çalışan Burdurlu çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Antalya Ziraat Odaları Başkanları ile birlikte Bucak Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Detaylar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nın açılış törenine katıldı.
Yeşilova Belediye Başkanı Okan Kurd, son olarak Burdur Tarım, Hayvancılık Teknolojileri ve Yem Fuarı'na katılım sağladıklarını belirtti.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nın açılış törenine katıldı.
Burdur 9. Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar kapsamında büyük ve küçükbaş hayvanlar için çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler ve yem sektöründeki gelişmeler görücüye çıktı.