Bahçeşehir Koleji’nde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılı ve Şehitleri Anma programı çok sayıda velinin ve Burdur Milletvekili İzzet Akbulut’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan program,Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rüştü Barış Çetiner’in Çanakkale Savaşı’nın anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile devam etti.Konuşmanın ardından Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Çanakkale Geçilmez adlı tiyatro gösterisi izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Türküsü adlı müzikal gösteri yoğun beğeni topladı. Tüm programlarda olduğu gibi Anaokulu öğrencilerinin sergilediği ‘Biz Çanakkale Kahramanlarıyız’ adlı gösterisi izleyicilerden yoğun ilgi gördü.
Programın son bölümünde İlkokul öğrencilerinin Çanakkale Oratoryosu adlı çalışma ilgiyle izlendi. Program kapanışında tüm öğrenciler sahneye çıkarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle bestelenen Parla şarkısını seslendirmesi ve izleyicilerin ayakta eşlik etmesi gecenin en coşku dolu anıydı. Program çıkışında misafirlere Çanakkale menüsünde yer alan ‘Üzüm Hoşafı’ ikram edildi.
Konu hakkında açıklamada bulunan Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Tamer Bayar’’18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. yılını kampüsümüzde coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm öğrenci, veli, öğretmen ve personellerimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyoruz.” dedi.
Liselere Geçiş Sistemi Sınavında (LGS) Bahçeşehir Koleji Öğrencisi Irmak Göker tüm soruları cevaplayarak, Türkiye Birincisi oldu. Detaylar burada...
Bahçeşehir Koleji'nin 65 ilde 153 kampüste aynı anda gerçekleştirilen Okula Kabul Sınavına rekor katılım gerçekleşti. Binlerce öğrenci sınava girerken, velilere okulun eğitim-öğretim sistemi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.
Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Isparta Barida Otelde bir yemek organizasyonu düzenledi. Organizasyonda kurucu, yöneticiler ve öğretmenler bir araya geldi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel'i ağırladı.
Burdur Bahçeşehir Koleji idareci ve öğretmenleri, 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemine büyük bir enerji ve heyecanla başladı.
Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar'ı ziyaret etti.