Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sinan Aydoğan, "Gamified Learning for Pressure Injury Prevention: A Randomized Controlled Trial to Enhance Knowledge, Skills, and Attitudes Among Nurses" adlı araştırma projesinde görev alıyor. Bu proje, American Association of Critical-Care Nurses (AACN) tarafından 2024 AACN Impact Research Grant Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü.
Proje, basınç yaralanmalarının önlenmesi üzerine yoğun bakım hemşirelerinin bilgi, beceri ve tutumlarını geliştirmek amacıyla bir oyunlaştırma yazılımı geliştirmeyi hedefliyor. Dr. Semiha Aslı Bozkurt ve Dr. Priscilla Gazarian ile birlikte çalışan projenin ekibi, 50 bin dolarlık bütçe ile bu projeyi iki yıl boyunca yürütecek.
Projenin sonucunda elde edilen oyunlaştırma yazılımı, basınç yaralanmalarının önlenmesi konusunda hemşirelere yönelik eğitimlerde, bilinçlendirme çalışmalarında ve bilgi güncellemelerinde etkili bir araç olarak kullanılacak. Bu yenilikçi yaklaşım, hemşirelerin profesyonel gelişimine önemli katkılar sağlayacak ve sağlık hizmetlerinin kalitesini artırarak hastalar için potansiyel faydalar sunacak.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur İli Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'un en güzel ilçelerini yapay zeka seçti! Burdur'un en güzel ilçesi Bucak oldu. Bir medya ajansı tarafından yürütülen ve yapay zeka destekli arama motoru kullanılarak gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'nin en güzel ilçeleri belirlendi.