Burdur dahil bu fiyat olacak! Çiğ Süt Fiyat belli oldu! İşte çiğ süt fiyatı

Denizli Köy Kooperatifi, Burdur, Antalya ve Isparta birliklerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda çiğ süt fiyatını belirledi. Ulusal Süt Konseyi'nin önerisinin üzerine eklenen 1,50 TL ile çiğ sütün litre fiyatı 15 TL olarak belirlendi.

Burdur dahil bu fiyat olacak! Çiğ Süt Fiyat belli oldu! İşte çiğ süt fiyatı

Denizli Köy Kooperatifi Merkez Birliği, Burdur, Antalya ve Isparta birliklerinin katılımıyla 22 Ocak 2024 tarihinde çiğ süt fiyatı belirleme toplantısı düzenledi. Toplantı sonucunda, Ulusal Süt Konseyi'nin (USK) belirlediği 13,50 TL'lik fiyatın üzerine 1,50 TL ilave edilerek çiğ sütün litre fiyatının 15 TL olarak belirlendi.

Toplantıda yapılan konuşmalarda, çiğ süt fiyatının belirlenmesinde USK'nın tavsiyesinin dikkate alındığı, ancak bölgesel koşulların göz önünde bulundurulduğu ifade edildi. Üreticilerin maliyetlerini daha iyi karşılamak adına alınan bu kararın, 22 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Ayrıca, çiğ süt fiyatının belirlenmesinde bölge birlikleri ile birlikte hareket edildiği ve üreticilere hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Taş Gibi Yoğurt Mayalama İpuçları Yoğurt Mayalama Adımları ve Kıvam AyarlarıTaş Gibi Yoğurt Mayalama İpuçları Yoğurt Mayalama Adımları ve Kıvam Ayarları

Taş gibi yoğurt mayalamak için gerekli adımları ve kıvam ayarlarını öğrenin. Yüksek yağ oranına sahip sütlerle yapılan yoğurtlar daha sert olur. İşte taş gibi yoğurt elde etmek için ipuçları.
 
Yapay Zeka Oyuncaklarıyla Çocuklar İçin Eğitici ve Eğlenceli Deneyimler!Yapay Zeka Oyuncaklarıyla Çocuklar İçin Eğitici ve Eğlenceli Deneyimler!

Keşfedin! Çocuklar için tasarlanan yapay zeka destekli oyuncaklarla eğitim ve eğlenceyi bir araya getirin. Duygusal destek, güvenlik ve öğrenme deneyimleri sizi bekliyor.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Çiğ süt fiyatı üreticiyi hüsrana uğrattı! Verilen zam tatmin etmedi
Burdur

Çiğ süt fiyatı üreticiyi hüsrana uğrattı! Verilen zam tatmin etmedi

USK, çiğ süt tavsiye fiyatını 22 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere, üreticinin eline litre başına net 13,5 lira geçecek şekilde belirledi. Fakat artan maliyetler nedeniyle üretici bu zamdan memnun değil.

Çiftçiler süt üretimini sürdürmekte zorlanıyor
Burdur

Çiftçiler süt üretimini sürdürmekte zorlanıyor

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, çiğ süt fiyatlarının çiftçiler için yetersiz olduğunu ve artan yem fiyatlarının çiftçileri süt üretimini sürdürmekte zorlamakta olduğunu belirtti.

Başkan  Özel Çiğ Süt fiyatları devlet kontrolünde, yeme yapılan zamlar özel sektörün kontrolünde...
Bucak

Başkan Özel Çiğ Süt fiyatları devlet kontrolünde, yeme yapılan zamlar özel sektörün kontrolünde...

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel "Çiftçinin ürettiği sütün fiyatını belirleyen ulusal süt konseyi yem fiyatları ve süt ürünlerinin raf fiyatını da belirlesin, konu kapansın...

Çiğ süt fiyatı karmaşası! Çiğ süt fiyatları ihmal mi ediliyor?
Burdur

Çiğ süt fiyatı karmaşası! Çiğ süt fiyatları ihmal mi ediliyor?

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, çiğ süt fiyatlarının açıklanmamasına tepki gösterdi. Gündüzalp, "Üretimin devamlılığı ve üreticinin desteklenmesi milli bir görevdir." dedi.

Tüketiciyi üzen çiğ süt zamı
Burdur

Tüketiciyi üzen çiğ süt zamı

Enflasyondaki artış, birçok sektörde fiyatların yukarı yönde seyir etmesine neden oluyor.

Enflasyon çözülmeden süt üreticisi rahat edemez
Burdur

Enflasyon çözülmeden süt üreticisi rahat edemez

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, enflasyonun çözülmeden süt üreticisinin rahat edemeyeceğini söyledi.