Burdur’da Trafik Haftası nedeniyle vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi.
1-7 Mayıs Trafik Hastası etkinlikleri çerçevesinde İl Halk Kütüphanesi iş birliği ile İlk Yardım Eğitmeni Funda Sak tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak ilk yardım eğitimi verildi. Yaklaşık 25 gönüllü vatandaştan oluşan topluluğa eğitim veren Funda Sak solunum yolu tıkanıklıkları, çocuklara ve yetişkinlere yönelik Heimlich manevrası gibi her an karşılaşılabilecek durumlarda uygulanarak hayat kurtarabilecek müdahaleler konusunda vatandaşları bilinçlendirerek farkındalık oluşturdu.
'Doğru ilk yardım, doğru ilk adım' sloganı ile verilen eğitimlerle birlikte herhangi bir olumsuzluk anında katılımcılar doğru ilk yardımı yapabilecek hale geldi.
Burdur Valiliği'ne bağlı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Büro Amirliği tarafından Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik eğitimi verildi.
Burdur Valisi Ali Arslantaş, 6 – 12 Mayıs Karayolu Güvenliği Günü ve Trafik Haftası kapsamında düzenlenen programa katıldı.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde Gölhisar Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Büro Amirliği ekiplerince Trafik Haftası kutlamaları kapsamında "Hayatla Yarışılmaz" sloganıyla minik öğrencilere trafik eğitimi verildi.
Altınyayla İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde Şehit Kadir Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Detaylar haberimizde...
Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dil ve konuşma terapisti görev almaya başladı.
Yükseköğretimde akreditasyonun giderek artması ile birlikte Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de akreditasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.