Burdur Haber! Burdur Valiliği'nden yapılan basın bültenine göre, jandarma ekipleri tarafından sanal devriyeler ve terörle mücadele çalışmaları kararlılıkla sürdürülüyor.
1 Mart 2024 - 31 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda 2 olay gerçekleşti. Bu olaylardan birinde, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (PKK/KCK-PYD/YPG) suçundan A.A. isimli Suriye uyruklu şahıs Burdur-Tefenni ilçesinde bulunan adresinde yakalandı. Adli işlemleri tamamlanan şahıs tutuklanarak Burdur YGC İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Aynı dönemde icra edilen sanal devriyeler neticesinde sosyal medya platformları üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı değerlendirilen 1 internet sitesi erişime engellendi.
Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamada:
"Kolluk birimlerimiz tarafından sanal devriyeler ile terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi, engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kararlılıkla devam ediyor." ifadelerine yer verildi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Burdur Şubelerini ziyaret ederek şube müdürleriyle bir araya geldi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitimlerini sürdürebilmesi için okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik tedbirlerin kapsamlı şekilde ele alındığı toplantıda konuştu.
Burdur Valiliği, Salda Gölü çevresinde yeni yol açıldığına dair çıkan iddiaları yalanlayarak, mevcut yolun iyileştirildiğini ve paylaşımlı bisiklet yolu olarak halkın kullanımına sunulduğunu belirtti. Detaylar haberimizde
Burdur Valisi Türker Öksüz, Uzun Çarşı, Gazi Caddesi ve Berberoğlu Pasajı'nda esnafları ziyaret ederek görüş ve önerilerini dinledi. İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte gerçekleşen ziyarette esnafların sorunları konuşuldu.
Burdur Valisi Türker Öksüz, il genelinde yapımı devam eden, güçlendirme çalışmaları süren ve planlama aşamasında olan okul yatırımlarını yakından takip ediyor.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Süsleme Sanatları ve El Sanatları 100. Yıl Sergisi'nin açılışına katıldı.