Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Burdur Şubesi öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'na yapılacak olan "TYSD 96. Yıl Kütüphanesi" donatım protokolü imzalandı.
Valimiz Sn. Türker Öksüz, Dernek Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetiminin şahsında, eğitime katkı sağlayan hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, okulumuza kazandırılacak kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.
Protokol törenine Vali Türker Öksüz başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu Müdürü Hanım Aktaş, TYSD Burdur Şubesi Başkanı Işık Berberoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Aynur Çöllü, Aysel İyigün katıldı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur İli Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur'un en güzel ilçelerini yapay zeka seçti! Burdur'un en güzel ilçesi Bucak oldu. Bir medya ajansı tarafından yürütülen ve yapay zeka destekli arama motoru kullanılarak gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'nin en güzel ilçeleri belirlendi.