Burdur'da Ambulans eğitimi veriliyor

Eğitim Koordinatörü Özgür Gümüş gazetemiz internet muhabirine verdiği röportajda: “Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE), 1 gün teorik eğitim, 3 gün pratik eğitim olmak üzere toplamda 4 gün sürecek.

Burdur'da Ambulans eğitimi veriliyor

Burdur’da “Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE)” başladı.
Burdur’da İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından her yıl düzenlenen eğitimler, bu yıl da başladı. 9 Kasım 2023 Perşembe günü Fidanlık Pazarında başlayan ASTE’nin Eğitim Koordinatörlüğünü 11 yıldır meslekte görev yapan Paramedik Özgür Gümüş üstleniyor.

Eğitim Koordinatörü Özgür Gümüş gazetemiz internet muhabirine verdiği röportajda: “Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE), 1 gün teorik eğitim, 3 gün pratik eğitim olmak üzere toplamda 4 gün sürecek. Eğitimlerimiz mesai saatleri içerisinde bunun yanında gece parkurları Burdur’da Fidan Pazarında gerçekleşecek. İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin eğitim programları kapsamında yıllık belirli periyotlarda, en az B ehliyetine sahip ütün personellerin, ileri sürüş eğitiminde kendilerini geliştirmeler için yapılan bir eğitimdir. ” dedi. Eğitimin temel amacına da değinen Gümüş; “Eğitimdeki temel amacımız güvenli hasta naklini sağlamak ve olası ambulans kazalarını en aza indirgemek adına tüm personellerimizi bilinçlendirmek amacıyla yapılmaktadır. Personel ve hasta güvenliğini çok önemsiyoruz. Bizim ortalama vakaya ulaşma süremiz şehir içinde 5 dk kırsalda ise 10 dk’dır. Bu kısa sürede güvenli şekilde hastaya ulaşma ve güvenli hasta naklini sağlama konusunda başarımızı bu eğitime borçluyuz. Biz hastane öncesi Acil Sağlık Hizmetleri Profesyonelleri olarak vatandaşlarımıza her türlü şartta kesintisiz ve güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.” belirtti.

Çağdaş haber 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak kaza! Bucaktaki kazada 1'i ağır 2 yaralı
Bucak

Bucak kaza! Bucaktaki kazada 1'i ağır 2 yaralı

Burdur'un Bucak ilçesinde trafik kazası meydana geldi. İki otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı.

Gölhisar'da kaza can aldı
Gölhisar

Gölhisar'da kaza can aldı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde gece saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı.

Burdur'da Ambulansta doğum
Tefenni

Burdur'da Ambulansta doğum

Burdur'un Tefenni ilçesinde evde doğum sancıları başlayan anne, ambulansta yapılan müdahale ile doğum yaptı.

Burdur'da ATT ve paramediklere ambulans sürüş teknikleri eğitimi
Burdur

Burdur'da ATT ve paramediklere ambulans sürüş teknikleri eğitimi

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Burdur ve ilçelerinde Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personellere Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) eğitimi verildi.

Burdur’da Ambulans Şoförleri, Hünerlerini Gösterdi
Burdur

Burdur’da Ambulans Şoförleri, Hünerlerini Gösterdi

Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında aktif araç kullanan ve lojistik birimlerinde görev yapan personele 2019 yılının ilk Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından; 1 gün teorik, 3 gün pratik …

Ak Partili Vekillerden Müjde: Burdur’a 4 Ambulans Tahsis Edildi
Burdur

Ak Partili Vekillerden Müjde: Burdur’a 4 Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığımız tarafından Burdur'a 4 adet ambulans tahsis edildi