Burdur'da jandarma ekipleri geçen yıl yaptığı operasyonlardan 390 şüpheliyi yakaladı. Yakalanan şüphelilerden 26'sı tutuklanırken, çok sayıda uyuşturucu, sahte para, kaçak ürün ele geçirdi.
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 01.01.2023-31.12.2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak yapılan planlı çalışmalar neticesinde;
İcra edilen (211) faaliyette yakalanarak hakkında adli/idari işlem yapılan (390) şüpheliden (26)' sı tutuklanmış, (46)'sı Adli Kontrol şartıyla serbest, (318)'i ise ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.
Müdahale edilen olaylarda;
(914) Gr. Eroin,
(1.424) Gr. Esrar
(546) Gr. Metamfetamin,
(430) Gr. Bonzai,
(362) Adet Sentetik Ecza,
(360) Gr. Skunk,
(23) Adet. LSD
(180) Adet Uyuşturucu Madde Kullanma Aparatı,
(4) Adet Elektronik Terazi
(378) Kök Skunk Bitkisi
(115) Kök Kenevir Bitkisi
(803) Adet Sikke
(36) Adet Tarihi Obje
(8) Adet Dedektör
(8) Adet Madeni Heykel
(55) Adet Sahte 100 Dolar
(1) Adet Sustalı Bıçak,
(2) Adet Makas
(19) Litre Viski
(10) Litre Rakı
(2) Litre Kaçak/Sahte Alkol
(69.530) Gr. Tütün,
(29.820) Adet Dolu Makaron,
(49.200) Adet Boş Makaron,
(4.950) Adet Sigara Sarma Kâğıdı,
(3) Adet Elektronik Sigara Likiti,
(4800) Gr. Kaçak Çay ele geçirilmiştir.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'un Bucak ilçesinde oğlunu hasretle bekleyen baba yaklaşık 10 ay sonra, kayıp oğluna kavuştu. Detaylar burada...
Burdur’un Yeşilova ilçesinde aileler arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçaklanırken yaralılardan birinin durumu ciddiyetini koruyor. Detaylar burada...
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, seçim sürecinde yaşanan olayları ve iddiaları sıralayarak var olduğunu iddia ettiği bir ittifakın aslında olmadığını ve bu durumların delillendirildiğini ifade etti.
Burdur'da bir iş yeri, eski ortak ve akrabası tarafından vahşice saldırıya uğradı. Saldırıda iş yeri adeta savaş alanına dönerken, büyük çapta maddi hasar oluştu. Şüpheli şahıs yakalandı.
Burdur’da Çatağıl köyünde muhtarlık seçimleri sonrası iki muhtar adayı ve yakınları arasında çıkan kavgada 3 kişi taş ve sopalarla yaralandı.