Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve "asrın felaketi" olarak nitelendirilen deprem ile ilgili bir açıklama yaptı. Meçikoğlu açıklamasında, depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anarken, yaralılara ve depremden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'ndan 6 Şubat Depremi Açıklaması:
"6 Şubat 2023 4:17... O günü unutabilmek ne mümkün.
Yaşadığımız deprem felaketinde kaybettiğimiz binlerce canımızın acısını yüreğimizde taşıyoruz.
Asrın felaketine şahit olduğumuz, depremin yaşandığı andan itibaren elimizden gelen çabayı üyelerimiz ve Bucak'lı hemşehrilerimiz ile birlikte depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızın acısını kendi acımız bilerek, yaraları sarmak için bölgeyi yeniden ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalıştık.
Tüm imkânlarımızı bölge için seferber etmeye, ilk günkü gayret ve kararlılıkla çalışmaya devam ettik, edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da tüm zorlukları birbirimize kenetlenerek aşacağız.
Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle yâd ediyor; ailelerine ve aziz milletimize sabır diliyoruz.
Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın."
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Detaylar burada...
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nın açılış törenine katıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu ve MHP Bucak İlçe Başkanı Avukat İsmail Mutlucan, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Müdürü Vedat Uysal, Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Arife Yalçın ve diğer eğitimciler, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret ederek eğitime katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Ankara'da ziyaret etti. Ziyarette Burdur'un Bucak ilçesi konuşuldu.
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Doğan ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Albayrak, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret etti.