Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Taş Kırma ve Eleme Tesisi'nin hem belediyeye gelir kazandırdığını hem de mermer atıklarını geri dönüştürerek çevreye katkıda bulunduğunu söyledi.
Ünal, yaptığı açıklamada, "Taş Kırma ve Eleme Tesisimiz ile hem belediyemize gelir kazandırıyoruz, hem mermer atıklarını geri dönüştürüyoruz, hem belediyemizde kullandığımız alt yapı malzemelerini üretiyoruz hem de vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiriyoruz." dedi.
Ünal, tesisin çevreye de önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, "Mermer atıklarını geri dönüştürerek hem doğaya katkıda bulunuyoruz hem de hammadde israfını önlüyoruz." dedi.
Bucak-Kocaaliler güney çevre yolunun ihalesi 28 Mart 2024 tarihinde yapıldı. İhaleyi kazanan firma ile Nisan ayının ilk haftası sözleşme yapılıp, Nisan ayı içerisinde çalışmalara başlanacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur'da yaptığı seçim mitinginde Bucak-Kocaaliler Güney Çevreyolu Projesi'nin 28 Mart 2024 tarihinde ihaleye çıkacağını açıkladı.
Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin kesin kabulünün yapıldığını ve tesisin artık tam kapasiteyle faaliyete geçtiğini duyurdu. Tesis, Burdur Gölü'ne deşarj edilen suyun %95'ten fazla saflık oranına sahip olmasını sağlayarak önemli bir çevresel başarıya imza attı.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde çevre duyarlılığı etkinliği düzenledi. Rektör ve öğrenciler, Fen Edebiyat Fakültesi çevresinde çöp toplama etkinliğine katıldı
Burdur'un Gölhisar'da, ilçede çevreye zarar veren kişi ya da kişilerin bulunması için çalışma başlatıldı. İşte detaylar...