Bucak İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon Merkezi için güzel haber

Burdur'un Bucak ilçesinde 30 yıl hizmet veren İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nin idare ve hizmet binası, 2024 yatırım programına alındı. Detaylar haberimizde...

Bucak İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon Merkezi için güzel haber

Burdur'un Bucak ilçesinde 30 yıla yakın süredir hizmet veren İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası yapımı 2024 yılı yatırım programına alındı.

Yıllardır Bucak'ta hizmet veren ve yıkım kararı alınan İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası ile ilgili olarak NNC Medya olarak yakından takip etmeye devam ediyoruz.

İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası ile ilgili güzel haberi ise AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz paylaştı.

AK Parti Burdur Milletvekilleri olarak Milletvekilleri Mustafa Oğuz ve Adem KORKMAZ 2023 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur ÖZDEMİR GÖKTAŞ ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, 2018 TDBY’ye göre güçlendirme kararı çıkmış olan İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası'nın yeniden yapımı kararı alınmıştı.

İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi 10 bin 672 metre kare üzerine yapılacak

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, " Bu süreçte Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası günümüz yatay mimarisine uygun, hizmet alan engelli kardeşlerimizin günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak 10.672,45 m² arsa üzerinde 72 kapasite ile hizmet verecek bir kampüsün yapılması uygun görülmüştür.

İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi yatırım programına alındı

İsmail Şerife Sarı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi İdare ve Hizmet Binası 2024 Yılı Yatırım Programına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzasıyla 15 Ocak 2024 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanarak alınmıştır.

Bu çerçevede engelli kardeşlerimizin ve personelin Burdur Merkeze geçici kabulü ve taşınma süreci tamamlanan kuruluşun, tamamen boşaltılmasının ardından yıkım ve yeniden yapım sürecine ivedilikle başlanacaktır. " ifadelerine yer verdi.

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa OĞUZ yaptığı açıklamada, " Bu süreçte emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, İl Başkanımız Mustafa Özboyacı, Milletvekilimiz Adem Korkmaz, İlçe Başkanımız Osman Taşkın, Belediye Başkanımız Emrullah Ünal, önceki dönem İl Başkanımız Volkan Mengi, önceki dönem Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Mukaddes Kılınç’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak İsmail Şerife Sarı yeniden yapılacak mı? Başkan cevapladı
Burdur

Bucak İsmail Şerife Sarı yeniden yapılacak mı? Başkan cevapladı

Bucak İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon Merkezi taşınma süreci tamamlandı. Bucak İsmail Şerife Sarı yeniden yapılacak mı? Başkan Emrullah Ünal, cevapladı

Burdur Bucak Haber - Taşkın riski ortadan kalkacak
Bucak

Burdur Bucak Haber - Taşkın riski ortadan kalkacak

Burdur Bucak'a bağlı Kocaaliler Köyü'nde 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatı'nda çalışmalar başladı. AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz'un müjdelediği proje ile 300 dekar tarım arazisi ve yerleşim yeri taşkın riskinden korunacak.

Burdur Haber - Burdur'a kaç sağlık personeli alınacak?
Burdur

Burdur Haber - Burdur'a kaç sağlık personeli alınacak?

Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye genelinde 27 bin sözleşmeli personel alımı için yayımladığı ilana Burdur'dan da 65 pozisyon dahil edildi. Alımlar KPSS sonucuna göre yapılacak ve başvurular 21-28 Şubat tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Burdur Haber - Milletvekili Mustafa Oğuz'dan, Bakan Yrd. Hatipoğlu'na ziyaret!
Burdur

Burdur Haber - Milletvekili Mustafa Oğuz'dan, Bakan Yrd. Hatipoğlu'na ziyaret!

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İlhan Hatipoğlu'nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, 2024 yılı enflasyon muhasebesi ve diğer önemli konular ele alındı.

Burdur Haber - Milletvekili Mustafa Oğuz, yatırım taleplerini Bakan Koca'ya  iletti
Burdur

Burdur Haber - Milletvekili Mustafa Oğuz, yatırım taleplerini Bakan Koca'ya iletti

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Burdur'un sağlık yatırımları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret etti. Oğuz, sağlık yatırımları ile ilgili taleplerini iletti.

Burdur Haber - Burdur'da 3 Bin 484 Çiftçiye Destek
Burdur

Burdur Haber - Burdur'da 3 Bin 484 Çiftçiye Destek

Burdur'da 3 bin 484 çiftçiye toplamda 48 milyon 428 bin 700 lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı. Hububat, baklagil, dane mısır ve düve alım desteği kapsamında gerçekleştirilen ödemeler, Burdurlu üreticilerin yüzünü güldürdü.