Burdur'un Bucak ilçesinde il genel meclisini kazanan isimler belli oldu. 31 Mart seçimleri kapsamında yapılan seçimlerde oylar belli oldu.
CHP'den Muzaffer Özdemir, AK Parti'den İbrahim Avcıl, MHP'den Mehmet Öztürk ve CHP'den Özgür Özmen, Burdur İl Genel Meclisinde Bucak'ı temsil eden il Genel Meclisi Üyeleri oldular.
Yedek üyeler ise;
AK Parti'den Mehmet Şencan, CHP'den Demet Mutlucan ve İsmail Yıldız, MHP'den Ejder Durmaz
Toplam seçmen sayısı : 51 bin 287
Oy kullanan seçmen sayısı 44 bin 080 olup, geçerli oy sayısı 41 bin 674 ve geçersiz oy 2 bin 406 oldu.
Sonuçlara göre;
Adalet ve Kalkınma Partisi : 13 bin 671
İYİ Parti : bin 757
Büyük Birlik Partisi : 153
Demokratik Sol Parti : 82
Yeniden Refah Partisi : bin 1138
Bağımsız Türkiye Partisi : 101
Cumhuriyet Halk Partisi : 14 bin 098
Demokrat Parti : 207
Millet Partisi : 47
Milli Yol Partisi : 110
Milliyetçi Hareket Partisi : 9 bin 665
Türkiye İşçi Partisi : 64
Demokrasi ve Atılım Partisi : 161
Saadet Partisi : 373
Vatan Partisi : 47
Toplam : 41 bin 674
Burdur'un Ağlasun ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Ağlasun'da seçimi kim kazandı? 2024 Ağlasun seçim sonuçlarına göre Başkan Ali Ulusoy, yeniden başkan seçildi.
Burdur'un Altınyayla ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Altınyayla'da seçimi kim kazandı? 2024 Altınyayla seçim sonuçlarına göre MHP adayı Selen Kınalı belediye başkanı seçildi.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Gölhisar'da seçimi kim kazandı? 2024 Gölhisar seçim sonuçlarına göre Başkan İbrahim Sertbaş, yeniden başkan seçildi.
Burdur'un Çavdır ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Çavdır'da seçimi kim kazandı? 2024 Çavdır seçim sonuçlarına göre MHP adayı Selen Kınalı belediye başkanı seçildi.
Burdur'un Çeltikçi ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Çeltikçi'de seçimi kim kazandı? 2024 Çeltikçi seçim sonuçlarına göre MHP adayı Ramazan Ezin belediye başkanı seçildi.
Burdur'un Tefenni ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Tefenni'de seçimi kim kazandı? 2024 Tefenni seçim sonuçlarına göre MHP adayı Ümit Alagöz belediye başkanı seçildi.