Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları fikstürü gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.
MAKÜ Avşar Han’da gerçekleştirilen kura çekimine Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSÜF) İl Temsilcisi Prof. Dr. Kadir Pepe, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürü Kubilay Çakır ve mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
Kadınlar grubunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Erkekler grubunda ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi olmak üzere 5 takım mücadele edecek.
MAKÜ Spor Salonunda gerçekleşecek müsabakalarda ilk maçlar 16.04.2024 Salı günü oynanacak.
12:00 Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi
14.00 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi - KTO Karatay Üniversitesi (erkekler takımı)
12:00 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi - Manisa Celal Bayar Üniversitesi
12:00 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Burdur Valisi Türker Öksüz, zorlu maçta Burdur MAKÜ Spor'u yalnız bırakmadı.
Burdur'un temsilcisi MAKÜ Spor, Bölgesel Amatör Lig'de 9. haftada Yatağan Spor ile kritik bir maça çıkıyor. Detaylar ve heyecan 10 Aralık 2023 Pazar günü saat 14.00’da Gazi Atatürk Stadyumu’nda
Ziraat Türkiye Kupası 2.tur karşılaşmasında Burdur Maküspor, İzmir'de Altınordu'yu 1-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.
Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden MAKÜ Spor, Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turunda Altınordu ile eşleşti.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur MAKÜ Spor'un Ziraat Türkiye Kupası'nda Tarsus İdman Yurdu'nu 2-1 yendiği maçta tribünden takımı destekledi.
Burdur Maküspor, Ziraat Türkiye Kupası 1. tur karşılaşmasında Tarsus İdman Yurdu'nu 27 Eylül Çarşamba günü saat 14.30'da Burdur Gazi Atatürk Stadı'nda ağırlayacak.