Beklenen fırtına yaklaşıyor; Tedbirleri Alalım

Burdur Valiliği tarafından Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünce yapılan fırtına uyarısı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan uyarıda bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtınanın yarın gece 03.00’te sona ereceği kaydedildi.

Beklenen fırtına yaklaşıyor;  Tedbirleri Alalım

Burdur Valiliği tarafından bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtına ile vatandaşların ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması istendi.

Burdur Valiliği tarafından Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünce yapılan fırtına uyarısı kamuoyuna duyuruldu. Yapılan uyarıda bugün saat 11.00’de başlaması beklenen fırtınanın yarın gece 03.00’te sona ereceği kaydedildi. Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda ise fırtınanın Burdur ve Isparta’da etkili olacağı, güney ve güneybatı yönlerinden esecek kuvvetli fırtınanın saatte 50-80 kilometre hızında, yer yer ise bu hızın 90 ve 110 kilometre hızında meydana geleceği belirtildi. Meteorolojik uyarıda ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

1.50’den kısa ve 50 kilodan hafif vatandaşlar uçabilir

Öte yandan uyarıda, boyu 1.50’den kısa ve 50 kilonun altındaki vatandaşların, çocuk ve bebeklerin kuvvetli fırtınada uçabileceği belirtilerek, kendilerini güvenli ortamlarda korumaları istendi.
Acil Durum Ekipleri teyakkuzda..
Yapılan uyarıda, 112 Acil, AFAD Acil ve Burdur İtfaiyesinin meydana gelebilecek tüm olumsuz durumlara karşı teyakkuzda olduğu bildirildi.

burdur gazetesi 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur çevrelerinde kuvvetli fırtına
Burdur

Burdur çevrelerinde kuvvetli fırtına

Burdur'da şiddetli fırtına yaşanabileceğine dair meteorolojiden son dakika uyarısı geldi. Fırtınanın gün boyu süreceği tahmin ediliyor.

Burdur için kuvvetli lodos ve yağış uyarısı
Burdur

Burdur için kuvvetli lodos ve yağış uyarısı

Burdur genelinde yarın için kuvvetli lodos ve yağış uyarısı yapıldı.

Kestel Ovası’nda 25 bin dönüm arazi sular altında kaldı
Bucak

Kestel Ovası’nda 25 bin dönüm arazi sular altında kaldı

Bucak ilçesine bağlı Kestel Ovası'nda dün yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle 25 bin dönümlük arazi sular altında kaldı. Önceki gün sabah saatlerinde başlayan yağmur, ilçeye bağlı Kestel,Karaaliler ve Üzümlübel köylerinde etkili oldu.Yağmur yağışı nedeniyle tarım arazileri göle …

FIRTINA BUCAK’TA ETKİLİ OLUYOR
Bucak

FIRTINA BUCAK’TA ETKİLİ OLUYOR

Bucak ilçesinde dün gece başlayan yağmur ile fırtına etkili oluyor. Bucak ilçesinde zaman zaman hızını arttıran rüzgar çatılara ,kaydırmalara zarar verirken ağaç dallarını koparıp tehlike oluşturuyor. Bucak Kaymakamlık önünde devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı. Bucak kaymakamlığı civarında rüzgarın …

Meteoroloji’den Burdur ve İlçeleri İçin Kuvvetli Fırtına Uyarısı
Bucak

Meteoroloji’den Burdur ve İlçeleri İçin Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, 15 Ocak 2019 Salı günü Burdur ve ilçeleri için şiddetli fırtına uyarısında bulundu.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetimi misafirlerini ağırladı.
Burdur

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetimi misafirlerini ağırladı.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü, PTT Başmüdürü ve Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü'nü ağırladı.