Yerleşim alanının 300 metre uzağında! Karamanlı'da büyük tehlike!

Karamanlı ilçesinde, bir mermer ocağının pasalarının döküldüğü alanda oluşan büyük çatlak ve toprak kaymaları, halk arasında büyük bir endişeye yol açtı.

Karamanlı ilçesinde, bir mermer ocağının pasalarının döküldüğü alanda oluşan büyük çatlak ve toprak kaymaları, halk arasında büyük bir endişeye yol açtı. İlçe merkezine oldukça yakın bir bölgede görülen bu tehlikeli durum, özellikle TOKİ konutlarının üstünde ciddi bir risk oluşturuyor.

İLK FARK EDEN KİŞİ ÇOBAN HAMİT KARAKAYA

Durumu ilk fark eden kişi, bölgede çobanlık yapan Hamit Karakaya oldu. Karakaya'nın dikkati sayesinde, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Başkan Selimoğlu, 2. ve 3. etap TOKİ konutlarının hemen üst kısmında büyük çatlaklar ve yarıklar oluştuğunu tespit etti.

"BÜYÜK TOPRAK KAYMALARI VE YARIKLAR GÖZLEMLEDİK"

Başkan Fatih Selimoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaklaşık 150-200 metrelik alanda büyük toprak kaymaları ve yarıklar gözlemledik. Bu durumun nedenini kesin olarak bilmiyoruz ancak yer altındaki su kaynakları ya da mermer pasalarının basınç etkisi olabileceğini düşünüyoruz. Konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlatacağız.”

YERLEŞİM ALANININ 300 METRE UZAĞINDA

Mermer pasalarının çok büyük miktarda döküldüğünü ve bunun ciddi tehlike arz ettiğini belirten Selimoğlu, “Olası bir sel felaketinde, yerleşim alanının sadece 300 metre uzaklıkta olduğunu göz önünde bulundurarak acil önlem almamız gerekiyor” diye ekledi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Başkan Selimoğlu'nun yaptığı incelemelerin ardından, jandarma ekipleri de olay yerine gelerek güvenlik önlemleri aldı ve bölgedeki tehlikeyi kontrol altına almaya yönelik çalışmalar başlattı.

haberlerKaramanlı HaberleriKaramanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğluçatlaklartoprak kaymasıTürkiyeBurdurKaramanlı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.