Vekil Akbulut Burdur Gölü'nün Durumunu mecliste dile getirdi

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada Burdur Gölü'nün kuruma tehlikesine ve Burdur'un içme suyu sorununa dikkat çekti.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada Burdur Gölü'nün kuruma tehlikesine ve Burdur'un içme suyu sorununa dikkat çekti. Akbulut, yaklaşık bir yıl önce seçildiğinden bu yana Burdur Gölü'nün çığlıklarını duyurmaya çalıştığını belirtti.

Burdur Gölü'nün Durumu

Milletvekili İzzet Akbulut, "Burdur Gölü'nün yarısı kurumuş durumda. Ne yazık ki zamanında organize sanayilerden ve fabrikalardan atılan atıklardan dolayı bu kuruyan bölgelerde oluşan tozlaşma, şehir halkını tehdit ediyor ve kanserejen madde üretiyor. O yüzden muhakkak kuruyan bölgelerin doldurulması gerekiyor. Bu sadece bir manzara oluşturmak için değil, tamamen Burdur halkının sağlığını düşündüğümüz için yapılmalıdır," dedi.

İçme Suyu Sorunu

Akbulut, Burdur'un içme suyu barajı olmayan birkaç ilden biri olduğunu vurguladı ve şunları ekledi: "2018 ve 2019 yıllarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’da tüm halkımıza söz verdi. Akçay Barajı ile uzun vadede Burdur'un içme suyu sorununu ortadan kaldıracağız " ifadelerini kullandı.

Milletvekili Akbulut, Burdur Gölü'nün kuruyan bölümlerinin doldurulması ve halkın sağlığının korunması için acil eylem planlarının uygulanması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Akçay Barajı projesinin hayata geçirilmesi için yetkililerin verdiği sözleri tutmasını talep etti.

Sağlık ve Çevre İçin Mücadele

Akbulut, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Burdur Gölü'nün ve halkımızın sağlığı için verdiğimiz mücadeleyi sürdüreceğiz. Burdur'un geleceği ve çevre sağlığı için acil önlemler alınmalıdır. Gölün kuruyan bölgelerinin doldurulması ve içme suyu sorunlarının çözülmesi için yetkililerden harekete geçmelerini bekliyoruz."

Burdur Gölüsusuzİzzet AkbulutTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.