Vekil Akbulut Başkan Yusuf Geyikle bir araya geldi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet AKBULUT'A Burdur için güncel öneri ve taleplerini iletti.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet AKBULUT'A Burdur için güncel öneri ve taleplerini iletti.

CHP Burdur Milletvekili AKBULUT, BUTSO Başkanı KEYİK'i makamında ziyaret etti. BUTSO Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette yapılan görüşmede Burdur'u ilgilendiren güncel gelişmeler detaylarıyla ele alındı.

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Milletvekili İzzet AKBULUT'a; BUTSO'nun düzenlediği çalıştayın ardından sonuçlanan vergi önerileri, tarım, hayvancılık, çiftçilik, ticari krediler, ev sahibi- kiracı düzenlemeleri, Orta Vadeli Programlar (OVP), enflasyon, vergi sistemi, imar revizyonu ve bu konuda BUTSO'nun yaptığı tüm çalışmalar, galericiler, mobilyacılar sitesi, Alış Veriş Merkezi (AVM), MAKÜ İstiklal Yerleşkesi ile Manastır Kavşağı ve Erenardıç Mevkii arasındaki coğrafi gelişim ve yayılma konuları, şehir planı kent merkezindeki mevcut cadde ve binaların yetersizliği- darlığı, tarımda kullanılan su ve içme suyu rezervi, Yeni Bir Burdur Planı, kent merkezinin doğu- batı, kuzey- güney yönündeki yerleşim artışı ve deprem fay hatları, Küçük Sanayi Sitesinin genişlemesi gerektiği, Teşvik Bölgesinin en az 5. Bölge olması gerektiği, Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere Bakanlıklarda yaşanan bürokratik engeller, madencilik artıklarının değerlendirilmesi, mermerin blok satışı, Aile Anayasası ve bu kapsamda Türk Ticaret Kanununda düzenlemeler yapılması gerekliliği, katılımcı olarak Vali, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, STK Başkanlarının da yer aldığı Ortak Akıl Toplantıları hakkındaki talep ve önerilerini iletti.

Başkan KEYİK, Milletvekili AKBULUT'a OSB'lerde vardiyalı ve istihdam artıran firmaların Burdur'da faaliyete geçmesi, üçüncü OSB alanı önerileri, Burdur için yeni bir fuar alanı veya Göller Bölgesi Fuar Alanı yapılması, mesleki kümelenmeler, Gölhisar- Çavdır bölgesi ağırlıklı olmak üzere domatesin 4 mevsim değerlendirilebileceği Salça Fabrikası kurulması, meyve ve sebzelerin ekonomik katkısının artırılması için Kurutma- Paketleme Fabrikası, Lojistik Köy Projesi, Tren Seferleri için yatırım ve ekonomik altyapının planlaması, Burdur Gölündeki su çekilmesi ve kuraklık için çözüm önerileri, gölün çekilen kısımlarına zararsız mermer- maden atıklarının doldurulması, çekilen bölgede susuz tarıma ağırlık verilmesi, göle, enerjisini güneş panellerinden sağlanan ve yer altı su borularıyla aktarılan Manavgat suyunun bir bölümün şarj edilmesi, Ulucami ve Yukarı Pazar mevkiinin eski canlılığına kavuşturulması için yukarı Pazar esnafının görüşlerinin alınması, tren raylarının kaldırılması, Kadın Girişimciler için ana caddelerin belirli saatlerde kapatılıp sergi imkanı sağlanması, Otogar mevkiine AVM kurulması ve bu merkezde yerel esnafın daha fazla yer alması, yol kenarına kurulacak AVM ile yol turizmden de ekonomik fayda sağlanması, Ulucami çevresinin ve Yukarı Pazarın mimari düzenlemelerle turizme açılması ve diğer sosyoekonomik konulardaki önerileri aktardı.

Milletvekili AKBULUT da her bir öneriyi değerlendireceğini, siyasi tartışmalardan uzak bir şekilde taleplerin çözümlenebilmesi için çalışmalarda bulunacağını belirterek, Başkan Yusuf KEYİK'e öneri ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Başkan KEYİK de Milletvekili AKBULUT'a ziyareti için teşekkürlerini dile getirerek, Burdur'un ekonomik gelişimi ve kalkınması için daha sık bir araya gelinmesi gerektiğini vurguladı.

Yusuf Keyikİzzet AkbulutöneriBurdur Ticaret ve Sanayi OdasıTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.