Ne zaman gelecek diye bekliyorduk! Elektriğe yüzde 38 zam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan açıklamaya göre, elektrik üretim maliyetlerindeki artışlar nedeniyle elektrik fiyatlarına zam yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artışların elektrik fiyatlarına yansıdığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, elektrikte mesken kullanımına %38 oranında zam getirildi. Yeni zamlı tarifeler, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Mesken Aboneleri için Yeni Tarifeler

Bu artışla birlikte, 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 207,23 TL olacak. Tarifeler, 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacak.

EPDK tarafından yapılan açıklama şöyle:

Enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle nihai elektrik perakende satış fiyatlarında mesken abone grubu için % 38, tarımsal faaliyetler abone grubu için % 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için % 38 ve yüksek kademesi için % 20 oranında artış yapılmıştır. Bu artışla beraber 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 207,23 TL olmuştur. Tarifeler 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle geçerli olacaktır.

elektrikzamTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.