Mesleki ve Teknik Eğitim mezunları İŞKUR'a koşun! Asgari ücretten yüksek maaş fırsatı!

Mesleki ve Teknik Eğitim mezunları için müjde! İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile meslek lisesi mezunlarının günlük cep harçlıkları asgari ücretten %30 daha fazla artırılarak 850,11 TL'ye yükseltildi. Detaylar için İŞKUR'a başvurun!

Mesleki ve Teknik Eğitim Mezunlarına İŞKUR'dan Günlük 850,11 TL Cep Harçlığı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yürütülen işbirliği çalışmaları sonucunda mesleki eğitim alan gençlerin mezun oldukları alanda istihdam edilmesini sağlamaya yönelik önemli bir adım atıldı.

Bu işbirliği ile meslek lisesi mezunu gençlerin, mezun oldukları alanda İŞKUR'un düzenlediği İşbaşı Eğitim Programlarına katılmaları halinde günlük cep harçlıkları önemli ölçüde artırılacak. Asgari ücretten %30 daha fazla tutarda cep harçlığı verilecek olan bu gençler, günlük 653,93 TL yerine artık 850,11 TL cep harçlığı alacak. İşbaşı Eğitim Programına 26 gün katılım sağlayan kişilere aylık 22.100,86 TL zaruri gider ödemesi yapılacak.

Bu uygulamadan faydalanabilecek alanlar ise şöyle:

Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Makine ve Tasarım Teknolojisi

Metal Teknolojisi

Mobilya ve İç Mekân Tasarımı

Motorlu Araçlar Teknolojisi

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

Gemi Yapımı

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim mezunlarının yararlanabileceği bu program, gençlerin mesleki alanda daha fazla tecrübe kazanmalarını ve istihdam edilmelerini amaçlıyor.

Başvurular ve detaylı bilgi için İŞKUR’a gelerek İş ve Meslek Danışmanlarından bilgi alınabilir ve başvurular gerçekleştirilebilir.

son dakikaİşkurmaaşTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.