Emanete sahip çıkıyoruz! Başkan Ercengiz'den 104. yıl mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur'un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı

Başkan Ercengiz şu şekilde:

Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir.

Burdur halkı ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle, topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Bu mücadele zaferle sonuçlanmış, atalarımız bizlere bağımsız ve hür bir vatan bırakmışlardır.

Atalarımızın büyük zorluklarla düşman işgalinden kurtardıkları memleketimizin emanetçileriyiz. Bu emaneti gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak da en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilik mertebesine erişmiş olanları rahmetle ve minnetle anıyor, Burdur halkına sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

son dakikaBaşkan ErcengizBurdurun kurtuluşuTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.