Burdur'un en genç belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir?

Hülya Gümüş, Burdur'un en genç belediye başkanı oldu. Peki Burdur'un en genç belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir? İşte Hülya Gümüş'ün biyografisi...

Hülya Gümüş, Burdur'un en genç belediye başkanı oldu. Peki Burdur'un en genç belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir? İşte Hülya Gümüş'ün biyografisi...

Burdur’un Bucak ilçesinde genç yaşına rağmen girdiği seçimi kazanan ve 50 yılın ardından ilçeyi Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçiren Burdur’un ilk kadın ve en genç Belediye Başkanı olan Hülya Gümüş; “Aydınlık yarınların mimarları gençlerse eğer gençlerinde mutlaka bu ülke hakkında söz sahibi olması gerekir” dedi.

“Kadınlar yapamaz, elinin hamuruyla ne işi var söylemleri artık bir kenara bırakıldı”

Burdur’da kadınlara karşı yapılan ön yargıları kırarak Burdur’da ilk kadın Belediye Başkanı seçilen Hülya Gümüş; “Bucak’ta, Burdur’da ilk kadın Belediye Başkanıyım. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu bir gurur olmasıyla birlikte aynı zamanda maalesef üzüyor. Biz doksan yıldır siyasetin içerisindeyiz, seçme seçilme hakkımızı doksan yıl önce aldık. Ama bu topraklara uğramaması ne üzücü. İnşallah bu devri kapattık. Artık kadınlarımızın aktif rol alması için önünde hiçbir engel olmadığını gösterdik. İşte kadınlar yapamaz, elinin hamuruyla ne işi var, kadın başına ne yapacaksın söylemleri artık bir kenara bırakıldı. Sağ olsun gerçekten Bucak halkı bana güvendi, bütün hemşerilerim bana güvendi, İnşallah onların güvenlerini boşa çıkartmamak için daha çok çalışacağız. Daha çok bir arada olacağız. Güzel işler yapacağız inşallah. " şeklinde konuştu.

Burdur'un en genç belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir?

26 Ağustos 1996 tarihinde Burdur'un Bucak İlçesinde doğan Hülya Gümüş, İlköğretimini Bucak Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda, Ortaöğretimini Bucak Anadolu Lisesi'nde tamamladı.

Üniversite eğitimini ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Hülya Gümüş, eğitim süreci ve sonrasında Aile İşletmelerine bağlı yöneticilik görevlerini üstlendi.

Bir çok farklı Sosyal sorumluluk projesinde yer alan Hülya Gümüş, Şubat 2020 tarihinden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Bucak İlçe Başkanlığı görevini ifa etmekte olup Gençlerin ve Kadınların siyasette eşit temsilini sağlamak adına 28.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Burdur 2. sıra Milletvekili Adayı oldu.

14 Aralık Perşembe günü Hülya Gümüş, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için CHP'den Bucak Belediye Başkan adayı gösterilen Hülya Gümüş, seçimi kazanarak Burdur'un ilk kadın belediye başkanı oldu.

Hülya Gümüşen geç belediye başkanıBucak Belediye Başkanı Hülya GümüşBurdur ilk kadın belediye başkanıTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.