Burdur İl Ticaret Müdürlüğü Fiyat ve etiket denetimlerine hız verdi

Burdur İl Ticaret Müdürlüğü tarafından “Piyasa Gözetimi ve Denetimi” çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.

BURDUR İL TİCARET MÜDÜRLÜĞÜNDEN FİYAT/ETİKET DENETİMİ
Burdur İl Ticaret Müdürlüğü tarafından “Piyasa Gözetimi ve Denetimi” çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.
Bu kapsamda İl Ticaret Müdürlüğümüz tarafından 6502 Sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, 6585 sayılı perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun ve ikincil mevzuatları gereğince kurban Bayramı öncesinde ve idari tatil günlerinde de “Haksız Fiyat Artışı, Fiyat Etiketi, Stokçuluk, Garanti Belgesi” denetimleri etkin olarak gerçekleştirilmiş olup, yiyecek içecek hizmeti sunan firmalar ile tatlı, kuruyemiş, bayram şekeri ve çikolata satışı yapılan işletmeler ile yerel ve ulusal marketlerde denetimler yapılmıştır.
Denetim sonuçları günlük olarak Bakanlık İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne bildirilmektedir.
Denetlemeler neticesinde ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde 182 firmada 963 ürün denetimi gerçekleştirilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

denetimfiyatetiketTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.