Burdur Haber - Erdoğan Burdur'da! 'Hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntıların farkındayız!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Burdur'da binlerce vatandaşın katıldığı mitingde konuştu. Erdoğan, enflasyon ve hayat pahalılığıyla ilgili Avrupa ve Amerika'yı da örnek göstererek "bizde de zorlanıyoruz" dedi.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan; Avrupa Amerika gibi biz de zorlanıyoruz!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur'da vatandaşla buluştu. 31 Mart yerel seçimleri gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan Burdur'u ziyaret ederek büyük miting gerçekleştirdi.

Aday tanıtımları öncesinde ülkemiz çevresinde senelerdir devam eden savaşlara değinen Erdoğan enflasyon hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Ülkemizde her şey süt liman demiyoruz. Dünyanın her ülkesinde olduğu gibi bizimde sıkıntılarımız var, zorluklarımiz var, çözmek için uğraştığımız problemlerimiz var. Bölgemizde yaşanan çatışmalardan istesekte istemesekte bizlerde etkileniyoruz. Avrupa ve Amerika da dahil pek çok yerde son 60 70 yılın zirvelerde çıkan enflasyon oranları herkes gibi bizi de zorluyor. Tüm bunlara ilave olarak biz 6 Şubat depremlerinin yol açtığı güçlüklerle mücadele ediyoruz. Daha bir sene önce yaşanan ve 53 binden fazla insanimizin vefat ettiği depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Ekonomik maliyeti 104 milyar dolar olarak depremin ülkemiz ekonomisine oluşturduğu baskı hala devam ediyor her hesabımızı buna göre yapıyoruz.

"Hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntıların farkındayız!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konusmasina emeklilerden bahsederek devam etti. Hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntıların farkındayız. Özellikle emeklilerimizden gelen serzenişlere kulaklarımızı tıkamıyoruz. Gerek tek sefere mahsus 5 bin liralık ödemeyle gerekse %50'yi bulan maaş ve ikramiye artışlarıyla emeklilerimizin yükünü hafifletmeye çalıştık. Sadece bu ek ödemeler için 300 milyar civarında kaynak kullandık.

"Emekli ikramiyeleri Nisan'ın ilk haftası yatacak!"

Emeklilerimizin bayram ikramiyelerini Nisan'ın ilk haftasında hesaplarına yatırıyoruz. Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme ilkemize her şart altında bağlıyız. Asıl amacımız kalıcı refah artışını sağlamaktır. Bunun içinde enflasyonu tek haneli rakamlara düşünmemiz gerekiyor. Daha önce bunu nasıl yaptıysak inşallah yine başaracağız. Devletimizin imkanlarını büyüdükçe geliri arttıkça omuzlarında ki yük biraz daha azaldıkça ortaya çıkan kaynağı herkese adil şekilde dağıtacağız sizlerden biraz daha sabır biraz daha dayanışma bekliyorum.

Recep Tayyip Erdoğanhayat pahalılığıhayatsıkıntıTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.