Burdur'da Yoğun Trafik Denetimi!

Burdur Haber! Burdur'da yapılan alkol ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı denetiminde 10 araç ve sürücüye ceza uygulandı. 1 sürücü belgesi geri alınırken, 4 araç trafikten men edildi. Detaylar için tıklayın!

Burdur'da Alkol ve Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Denetiminde 10 Ceza!

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik birimleri tarafından 22-23 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen alkol ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı denetiminde 10 araç ve sürücüye ceza uygulandı.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik birimleri tarafından İlimiz genelinde 22-23 Mart 2024 tarihlerinde Alkol Etkisinde Araç Kullanımı Denetimi ve Şehirlerarası Yolcu Taşıyan Araçların Denetimine yönelik yapılan uygulamada;

(201) Araç ve sürücüsü kontrol edilmiş;

(2) Araca/sürücüsüne; 31/1-B Maddesinden (kamyon, çekici ve otobüslerde takograf bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak),

(3) Araca/sürücüsüne 36. Maddeden (Sürücü belgesiz motorlu araç kullanmak),

(1) Araca/sürücüsüne 48/5 Maddesinden (Yasal sınır üzerinde alkollü iken araç kullanmak),

(4) Araca/sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu'nun diğer ilgili maddelerinden;

Toplam (10) araca/sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanmış, (1) sürücü belgesi geri alınarak (4) araç trafikten men edilmiştir.

trafiktrafik denetimitrafikten menBurdur haberson dakikaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.