Burdur'a yeni eczane ve medikal geliyor!

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Burdur Devlet Hastanesi'nin çevresinde eczane ve medikal dükkanlar açılması için imar planı değişikliğinin kabul edildiğini müjdeledi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Burdur Devlet Hastanesi'nin çevresinde oluşan ticari alan ihtiyacına yönelik girişimlerinin olumlu sonuçlandığını açıkladı.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı yaptığı açıklamada, " Değerli hemşehrilerim; şehrimize değer katan yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte, çevresinde oluşan ticari alan ihtiyacına yönelik girişimlerimiz olumlu sonuçlanmıştır.

CHP’li Meclis üyelerinin Şubat ayında çekimser görüş belirtmesi sonucunda hastane bölgesine yeni işyerleri açılmasını öngören teklifimiz Burdur Belediye Meclisi’nde red edilmişti. Ankara'da yaptığımız girişimler neticesinde Hazine’ye ait ve Sağlık Bakanlığına tahsis edilen Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir parselde sağlık altyapımızı güçlendirmek için eczane ve medikal dükkanların oluşmasını sağlayacak imar planı değişikliği Bakanlığımızca kabul edilmiştir.

Üstelik hazırlanan ve kabul edilen imar planı değişikliği ile önceki plana göre park alanı olarak belirlenmiş bölüm korunmuş ve 190 m² ilave park alanı oluşturulmuştur.

Bu vesileyle, hem sağlık hizmetlerimizi desteklemek hem de yeni hastane bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir adım atan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ile ilimizin taleplerini her daim Ankara’da yakından takip eden Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a teşekkür ediyorum.

Her şeyin en iyisini hak eden Burdur halkımızın yararına olacak tüm çalışmalara ilk günkü aşkla durmadan devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı.

eczanemedikalMustafa ÖzboyacıBurdur HaberleriTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.