Bucak'ta içme suyu israfına karşı cezalı çözüm

Bucak Belediyesi, su kaynaklarının korunması ve geleceğe yatırım yapmak için su israfına karşı mücadeleyi yoğunlaştırıyor. İçme suyunu bilinçsiz kullananlara ceza uygulanıyor.

Bucak'ta Su İsrafına Ceza Uygulaması!
Bucak Belediyesi, Su Tasarrufu İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Bucak Belediyesi, küresel ısınma ve kuraklık etkilerini en aza indirmek için tüm gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Musluklardan kesintisiz su akışı sağlamak için, vatandaşların suyu bilinçli ve duyarlı bir şekilde kullanması büyük önem taşıyor.

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Bucak Belediyesi, içme suyunu başka işler için kullananlara “Kabahatler Kanunu” kapsamında cezai işlem uygulamaya başladı. Zabıta Ekipleri denetimlerini aralıksız gerçekleştirerek; şebeke suyu ile sebze ve meyve sulayan, araç, balkon, evin önünü ve halı gibi malzemeleri yıkayan, suyu duyarsız kullanan vatandaşlara 2052 TL cezai işlem uyguluyor.

Belediye yetkilileri, daha önce defalarca uyarılarda bulunmuş ve vatandaşları su tasarrufu yapmaya, içme suyunu bilinçli kullanmaya çağırmıştı. Su kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlanması için suyun dikkatli ve tasarruflu kullanılması gerektiği bir kez daha vurgulandı.

son dakikasu tasarrufusu israfıTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.