Bucak'ta eski eşinden oğlunu kaçıran kadın tutuklandı

Burdur'un Bucak ilçesinde oğlunu ailesi yardımıyla kaçırdığı iddia edilen kadın tutuklanarak, ceza evine gönderildi.

Burdur'un Bucak ilçesinde oğlunu ailesi yardımıyla kaçırdığı iddia edilen kadın tutuklanarak, ceza evine gönderildi.

Geçtiğimiz sene Eylül ayında, mahkeme tarafından velayeti kendisinden alınarak, eski eşine verilen oğlunu kaçıran Seçil G., Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Bucak İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uzun süredir yürütülen çalışmalar sonuç verdi. Oğlunu İstanbul'a kaçıran Seçil G., bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

6 Eylül 2023 tarihindeki mahkemede oğlunun velayetini alan Oray Ali Ay, yaklaşık 6 gün sonra müracaatta bulunarak çocuğunun eski eşi tarafından kaçırıldığını beyan ederek, oğlunu aramaya başladı.

Edinilen bilgilere göre, Oray Ali Ay'ın eski eşi Seçil G., aile bireylerinin de yardımlarıyla oğlunu kaçırarak babasıyla görüştürmedi. Çocuğun kaçırılması olayıyla ilgili olarak titizlikle yapılan çalışmalar sonucunda Bucak İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan bir operasyonda Seçil G.'nin kardeşi Fatma Sevil G., Seçkin G. ve İsmail İbrahim S. gözaltına alındı. Bu olayla ilgili olarak Seçkin G., terör örgütüyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Perşembe günü Bucak İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda tutuklanan Seçkin G. ve daha önce gözaltına alınan İsmail İbrahim S. isimli şahısların dijital materyallerde bulunan bulunan bilgileri Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ile paylaşması sonucunda Yusuf A. ve dini nikahlı Senem T.'nin yanı sıra İsmail İbrahim S. gözaltına alındı.

Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM ekiplerinin yaptığı görüşmeler, incelemeler ve teknik çalışmalar sonucunda firari şüpheli Seçil G. ve oğlu İstanbul'un Kuçükçekmece ilçesinde bir adreste bulundukları tespit edildi. Çocuk ve şüpheli Seçil G., Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul'dan alınarak Bucak'a getirildi.

Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğünde 10 aydır oğlu hasretle bekleyen baba Oray Ali Ay, oğluna kavuştu.

olayBurdur olayBurdur HaberTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.