Bucak'ta 'Bu Orman Benim' Kampanyası ile Temizlik

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Bucak Kent Ormanı'nda protokol, öğrenciler, kurum personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Bucak Kent Ormanı kavşağında buluşan protokol, Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve tanıtım bölümü öğrencileri(BİFGÖNÜLLÜLER), öğrenciler, kurum personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak "Bu Orman Benim" etkinliği düzenledi. Burdur'un Bucak ilçesindeki etkinlik Antalya Burdur karayolu üzerinde bulunan Kent Ormanı kavşağında düzenlendi. Protokol üyeleri, kurum personeli, öğrenciler ve  gönüllülerin katıldığı programda katılımcıların doğaya atılan cam, şişe, plastik, kağıt ve benzeri evsel atıkları toplaması ile devam etti. Kavşaktan Seydiköye giden eski asfaltta, Orman kenarı ve içinde kuruyan ağaçların alt dallarının da budaması orman işçilerince yapıldı.

Programda konuşan Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin de etkisiyle orman yangınlarının oluşma riskinin her geçen gün daha da arttığını belirterek, dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında öncelikli stratejinin yangın önleyici tedbirler olduğunu söyledi.

Bu Orman Benimprojetemizlikkent ormanıormanTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.