Başkan Selen Kınalı duyurdu Kırkpınar'ın rövanşı Dirmil'de yapılacak

Burdur'un Altınyayla ilçesinde düzenlenen 33. Geleneksel Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 14 Temmuz'da ünlü başpehlivanların katılımıyla gerçekleşecek. Belediye Başkanı Selen Kınalı, tüm halkı bu coşkulu etkinliğe davet ediyor.

Burdur'un Altınyayla ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen yağlı güreşler, bu yıl da büyük bir coşkuyla geri dönüyor. 33. Geleneksel Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 14 Temmuz Pazar günü Belediye Başkanı Selen Kınalı'nın himayelerinde gerçekleşecek

Çayır Ağalığı Baki Varol'da
Bu yılki güreşlerin Çayır Ağalığı görevini Burdurlu İş Adamı Baki Varol üstlendi. Varol'un desteğiyle güreşler, geleneksel atmosferini koruyarak daha da renkli geçecek.

Başpehlivanlar Dirmil'de Buluşuyor
Türkiye'nin ünlü başpehlivanları, Dirmil Er Meydanı'nda boy gösterecek. Güreş severlerin büyük ilgiyle takip ettiği ve sevdiği başpehlivanlar Orhan Okulu, Ali Gürbüz ve İsmail Balaban başta olmak üzere birçok ünlü güreşçi, Dirmil çayırında hünerlerini sergileyecek.

Belediye Başkanı Kınalı'dan Davet
Belediye Başkanı Selen Kınalı, tüm halkı bu büyük etkinliğe davet ederek, "Kültürümüzün önemli bir parçası olan yağlı güreşleri yaşatmaya devam ediyoruz. Tüm halkımızı 14 Temmuz'da Dirmil Er Meydanı'na bekliyoruz," dedi.

Halk konserini kaçırmayın
Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri, Altınyayla'nın önemli kültürel etkinliklerinden biri olarak geçmişte büyük bir coşkuyla düzenleniyordu. Bu yıl 33. kez düzenlenecek olan güreşler, geleneksel Türk sporlarının yaşatılmasına ve genç kuşaklara aktarılmasına önemli katkılarda bulunuyor.

Altınyayla Dirmil 33. Geleneksel Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri programı kapsamında 12-13 Temmuz Cuma ve Cumartesi günleri halk konseri etkinliği düzenlenecek.

Güreşe katılacak pehlivanlar:

Orhan Okulu
Ramazan Bircan
Enes Doğan
Ali Gürbüz
Osman Kan
Ali İhsan Batmaz
Okan Acar
Mustafa Taş
İbrahim Çoraman

İsmail Balaban
Turan Balaban
Yusuf Can Zeybek
Osman Aynur
Mustafa Batu
Ali Altun
Onur Şener
Recep Taslak
Ali Göcen
Hakan Çalışır

Feyzullah Akyurt
Menderes Saltuk
Şahali Kurt
Serkan Sertürk
İsmail Erkal
Emre Erkal
Ahmet Serbest
Bekir Eryücel
Ertuğrul Dağdeviren
Salih Dorum

Tanju gemci
Seçkin Duman
Recep Çakır
Ali Yanatma
Ünal Kahraman
Hamza Köseoğlu
Osman Özgün
Yıldıray Akın
Yıldıray Pala

Güreşlerimiz içme suyu yararına düzenlenecektir

12 Temmuz Uğur Önür

13 Temmuz Mustafa Yıldızdoğan

Ücretsiz halk konseri

son dakikaYağlı Pehlivan GüreşlerigüreşSelen KınalıTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.