Altınyayla Belediye Başkanı Selen Kınalı; "Canla başla mücadele edeceğiz"

Dirmil Belediye Başkanı Selen Kınalı, doğduğu memleketi Dirmil için önemli bir müjde verdi. Kınalı, Dirmil isminin geri alınması için meclis kararlarını MHP Grup Başkanvekili Ercan Akçay'a sundu ve Akçay'dan destek sözü aldı.

Dirmil Belediye Başkanı Selen Kınalı, doğup büyüdüğü memleketi için önemli bir müjde verdi. Kınalı, geçen hafta MHP Grup Başkanvekili Ercan Akçay'a, Dirmil isminin geri alınmasıyla ilgili meclis kararlarının dosyalarını ulaştırdıklarını ve Akçay'ın bu konuda destek sözü verdiğini açıkladı.

VİZYON PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİ

45 yıldır Dirmil'de esnaflık yapan ve 7 dönem MHP ilçe başkanlığı ile 4 yıl tarımsal kalkınma kooperatifi başkanlığı görevlerinde bulunan Kınalı, kültür mantarcılığı, seracılık, hayvancılık ve meyvecilik gibi projeleri hayata geçirdiğini belirtti. Belediye başkanlığına seçilmesinden dolayı halkına teşekkür eden Kınalı, geçmişteki değerleri ve güzellikleri yeniden canlandırmak için çalıştıklarını söyledi.

14 TEMMUZ'DA KIRKPINAR'IN RÖVANŞI DİRMİL'DE

Başkan Kınalı, 14 Temmuz'da Kırkpınar'ın rövanşı olarak düzenlenecek yağlı pehlivan güreşleri hakkında da bilgi verdi. "46 başpehlivanla anlaşma yaptık, bunların içinde beş altın kemer sahibi var. Dirmil'de Sahaya inecek pehlivan sayısı yaklaşık dokuz yüz olacak," dedi. Etkinlikler kapsamında kültür mantarı ve domates festivalleri, akşam konserleri ve folklor gösterileri düzenlenecek. Kınalı, sanatçı Yıldızdoğan ile de bir ön anlaşma yaptıklarını ve 13 Temmuz'da sahalarında ağırlayacaklarını belirtti.

"CANLA BAŞLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Güreşler ve etkinlikler için destek veren işadamları, bürokratlar, kaymakam, vali ve tüm devlet kurumlarına teşekkür eden Kınalı, özellikle federasyon başkanı İbrahim Bey'e ve genel sekretere teşekkür etti. "Değerlerimizi yaşatacağız ve insanlarımıza güzel şeyler yapmak için canla başla mücadele edeceğiz," diyen Kınalı, seçim sürecinde verdikleri sözleri yerine getirme kararlılığında olduklarını vurguladı.

GüreşAltınyayla GüreşbaşpehlivanSelen KınalıTürkiyeBurdurAltınyayla

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.