AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı'nın 31 Mart Seçimleri Değerlendirmesi

Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, seçim sonuçlarına göre belediye meclisleri ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir işbirliği sağlanamadığını belirtti.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda yaşanan gelişmelere ilişkin bir açıklama yaptı.

Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, seçim sonuçlarına göre belediye meclisleri ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir işbirliği sağlanamadığını belirtti.

Cumhur İttifakı'nın dışındaki siyasi aktörlerle herhangi bir arayış veya pazarlık içine girilmediğini vurgulayan Başkan Mustafa Özboyacı, AK Parti'nin güçlü teşkilatları ve milletvekilleriyle birlikte Burdur'u kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Başkan Mustafa Özboyacı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Kıymetli Burdurlu hemşerilerim; 

31 Mart Yerel Seçimleri’ne İl Merkezi’nde Partimiz olarak Cumhur İttifakı olarak, ilçelerde ise kendi adaylarımızla seçimlere katıldık. Seçim sonuçlarına göre oluşan, belediye meclislerinde ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir biçimde sağlıklı bir işbirliği içerisinde çalışmaları sürdürmek için ittifak ortağımızla yaptığımız gerekli girişim ve görüşmelerimizde ortak bir zeminde buluşmamız mümkün olamamıştır. Bu süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük liderlikleriyle Milli düzeyde yürütülen Cumhur İttifakı dışındaki siyasi aktörlerle de herhangi bir arayış ya da pazarlık içine girme gereğini de hiç düşünmedik. Elbette her siyasi partinin kendi kararları çerçevesinde farklı işbirliği ve pazarlıklar yapma hakkı vardır ve bunların değerlendirilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

AK Parti olarak, Parti teşkilatlarımızın, tabanımızın ve milletimizin tasvip etmeyeceği suni pazarlıklara dayalı işbirliklerine ihtiyaç duymadık. Güçlü teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve milletvekillerimizle birlikte, şehir merkezimizden köylerimize kadar uzanarak bütün Burdur’u saran, bütün halkımızı kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burdur büyük AK Parti ailesi olarak seçim sonuçlarını bütün boyutlarıyla değerlendirip, gerekli analizleri yaparak güçlü yürüyüşümüze emin adımlarla devam edeceğiz.Kamuoyunun bilgisine.."

AK Parti BurdurCumhur İttifakıyerel seçimson dakikaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.