Ağlasun'da yüzleri güldüren hasat! Bu sene verim yüksek

Burdur'un Ağlasun İlçesi Yeşilbaşköy'de "Sweet Heart" çeşidi kiraz üretimi yapan Halil ve Fatma Özer çifti, yüksek verimlilikle elde ettikleri 40 ton kiraz ile üretici ve işçilerin yüzünü güldürdü. Detaylar için tıklayın.

Yeşilbaşköy'de Kiraz Hasadı Üreticinin Yüzünü Güldürdü

Burdur'un Ağlasun İlçesine bağlı Yeşilbaşköy Gökbel mevkiinde kiraz üretimi yapan Halil Özer ve eşi Fatma Özer, bu yılki hasatlarından oldukça memnun kaldı. "Sweet Heart" çeşidi kiraz yetiştiren çift, bu çeşidin yüksek verimliliği ve geç olgunlaşması nedeniyle pazar değerinin çok yüksek olduğunu belirtti.

Halil Özer, 16 dönümlük arazide yaklaşık 350 ağaçtan 40 ton civarında kiraz elde ettiklerini ifade ederek, verimden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Kiraz bahçesinin halka açık olduğunu ve isteyen herkesin gelip kiraz toplayabileceğini söyleyen Özer, bölgede bu tür yetiştiriciliğin artmasının üretim ve işçi istihdamı açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Özer, günde 30 işçi çalıştırdıklarını ve işçilerinin performansından da memnun olduklarını ekledi.

Kiraz işçilerinden Fadime hanım ise bölgede böyle bir meyvenin yetişmesinin harika olduğunu belirterek, "Hem üretime katkı sağlıyor hem de tarım işçileri için yakın civarda iş imkanı yaratıyor. Umarım bu kirazın yetiştiriciliği daha da artar," dedi.

Yeşilbaşköy'deki kiraz hasadı, hem üreticilerin hem de işçilerin yüzünü güldürdü ve bölge ekonomisine önemli katkılar sağladı.

Fatime Savaş Öğüt Ağlasun NNC Haber

son dakikahasatüretimkirazTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.